نمایش 1 - 10 از 23
یادداشت؛
اقدامات ترامپ اگرچه برای جهان اسلام و ملت‌های مسلمان دردسرهای بعضا خطرناک آفریده اما در همان حال ویترینی از ناکامی‌های آمریکا و متحدانش را هم به نمایش گذارده است.
یادداشت/ هدی علی نژاد
انتظار می رفت که صدا و سیمای ایلام با پخش خطبه های ائمه جمعه استان که به حق بار دیگر با شجاعت و قاطعانه با این موضوع برخورد کردند؛ قلب امام زمان را التیام می دادند و نه اینکه محافظه کاری را در پیش بگیرند چراکه به گفته مقام معظم رهبری "محافظه کاری قتلگاه انقلاب است".
یادداشت/ اکبر یعقوبی
رهبر معظم انقلاب هوشمندانه در مقابل این سیاست شعار اقتصاد مقاومتی را که شعاری در تقابل سیاست درهای باز است را سر دادند که هم اکنون متاسفانه به جای آنکه دولت از این شعار الگو برداری کند میبینیم که دیگر دول بعضا استکباری با الگو گرفتن از منویات رهبری برای خود اوضاع مناسبی را خواستارند.
عباس خزلي/
شنیده ها حکایت دارد در یکی از شهرستان های حوزه ی جنوبی استان،پس از رد صلاحیت تعداد سه نفر از کاندید های شورای شهر از سوی مراجع رسمی و قانونی، فرماندار این شهرستان در گفتاری فراتر از شان،جایگاه خود ضمن اعتراض به این رد صلاحیت ها و مرثیه سرایی برای افراد یک جناح همسو با خود اعلام داشته که التزام به ولایت فقیه برای ما ملاک نیست!!
یادداشت سردبیر/
دولت تدبیر و امید و شخص حسن روحانی که در مناظره های انتخاباتی خود را حقوقدان نامیده بود نه سرهنگ، متاسفانه به قانون و تبصره های آن واقف نبوده و هر از چند گاهی شهروندان توسط خود رئیس‌جمهور و وزرایش مورد لطف و عنایت ویژه (هتاکی) قرار می گیرند.
یادداشت/طالب قلیچی
آیا مطرح کردن طرح سهام عدالت در ماه های نزدیک به انتخابات یک ابزار تبلیغاتی برای جمع آوری رای نیست؟ آیا جناح های سیاسی که در دولت قبل واکنش ها و انتقاد های را بر این موضع داشتند و آن را حقه انتخاباتی و وسیله ای برا جمع کردن رای میدانستند قصد شکستن روزه سکوت خود را ندارند و مواضع خود را بصورت شفاف مطرح نمیکنند؟
یادداشت/ علیرضا جایدری
بررسی بیشتر تفکرات روشنفکران غربی وطنی انحرافات متعددی در تفکر آنها به دست می دهد. حال دانشجو با تفکر و تعمق در تفکرات وابسته آنها و سوابق خیانت آنها به آرمان های اسلام قطعا راه خود را از آنها جدا کرده و کسانی که درصدد نفوذ هرچه بیشتر این تفکر فاسد و وابسته در میان جامعه دانشگاهی هستند،به حول و قوه الهی به هدفشان نخواهند رسید و حرکتشان ابتر خواهد ماند.
یادداشت/
قبل از مذاکرات و پس از امضای تعهد برجام، شب و روز در فضائل و فواید آن سخن گفته می‌شد و رفع همه مشکلات ارضی و سماوی را به آن حواله می‌دادند. امروز چرا حاضر نیستند این اقدام و عمل را در کوره نقد مشفقانه و آگاهانه ببینند؟!
یادداشت اختصاصی/
نقش مردم در صحنه های دفاع از کشور به ویژه مواقع حساس، نظام جمهوری اسلامی ستودنی است و این مهم، وظیفه خدمتگزاران را سنگین تر کرده است.
یادداشت/ شکری‌نیا
عهدشکنی و نقض پیمان آمریکایی‌ها و حتی اروپایی‌ها از سوی مسئولان با تجربه و آینده‌نگر نظام بارها تذکر داده شد و حتی فرجام برجام پیش بینی می شد اما متاسفانه پذیرش اشتباهات و دلبستگی به وعده های دروغین، حجابی بین موافقان ایجاد می کرد که اکنون دیگر برای کنار زدن آن مقداری دیر شده است.

صفحه‌ها