دفتر مقام معظم رهبری
حرف تو
titreno.ir
سایت خبری تابناک ایلام

آخرین اخبار

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به تصویب طرح اصلاح نظام بانکداری کشور گفت: ان شاالله تا پایان سال جمع بندی طرح اصلاح نظام بانکداری را انجام می دهیم و بعد از بررسی برنامه ششم توسعه، برای اولین بار بعد از سی و سه سال قانون بانکداری نظام جمهوری اسلامی را تا پایان سال در صحن علنی مجلس تصویب میکنیم.

اخبار بخش سیاسی

یادداشت/ علیرضا جایدری
بررسی بیشتر تفکرات روشنفکران غربی وطنی انحرافات متعددی در تفکر آنها به دست می دهد. حال دانشجو با تفکر و تعمق در تفکرات وابسته آنها و سوابق خیانت آنها به آرمان های اسلام قطعا راه خود را از آنها جدا کرده و کسانی که درصدد نفوذ هرچه بیشتر این تفکر فاسد و وابسته در میان جامعه دانشگاهی هستند،به حول و قوه الهی به هدفشان نخواهند رسید و حرکتشان ابتر خواهد ماند.
وزیر امور خارجه به همراه سخنگو و معاونان دستگاه دیپلماسی در مراسم هفتمین روز ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی شرکت کرد.
نماینده مجلس شورای اسلامی در گفتگوی اختصاصی با ایلام پویا:
سید هادی بهادری گفت: اوباما در حالی تا 5 روز دیگر از کاخ سفید می رود که بستر لازم را برای تحریم ایران توسط دونالد ترامپ فراهم اورده تا نشان دهد که امریکا برای دشمنی با ایران، هیچ فرقی بین دموکرات و جمهوری خواه وجود ندارد.
نماینده مردم اهواز در مجلس:
نماینده مردم اهواز در مجلس مصوبه بیمه شدن زنان خانه‌دار دارای سه فرزند را از جمله مصوبات برنامه ششم توسعه برشمرد که توسط نمایندگان مجلس به تصویب رسید.
اوباما:
باراک اوباما که تا چند روز دیگر کاخ سفید را ترک خواهد کرد گفت که بعد از پایان ریاست جمهوری می‌خواهم کمی استراحت کنم و برای خودم بچرخم.
یادداشت/
قبل از مذاکرات و پس از امضای تعهد برجام، شب و روز در فضائل و فواید آن سخن گفته می‌شد و رفع همه مشکلات ارضی و سماوی را به آن حواله می‌دادند. امروز چرا حاضر نیستند این اقدام و عمل را در کوره نقد مشفقانه و آگاهانه ببینند؟!
ما مخالف خرید هواپیما نیستیم با نمایش تحقیر ملی مخالفیم
دولت در بحبوحه خستگی ناشی از 4 سال بیکاری و خرید حرفه‌ای از غرب، برای ملت خسته از وعده‌های عملیاتی نشده، جشن ایرباس می‌گیرد.
یادداشت/حسین شریعتمداری؛
ناکامی‌های پی‌در‌پی دولت یازدهم در انجام وعده‌هایی که به مردم داده و هنوز هم می‌دهد، طبیعی به نظر نمی‌رسد.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به تصویب طرح اصلاح نظام بانکداری کشور گفت: ان شاالله تا پایان سال جمع بندی طرح اصلاح نظام بانکداری را انجام می دهیم و بعد از بررسی برنامه ششم توسعه، برای اولین بار بعد از سی و سه سال قانون بانکداری نظام جمهوری اسلامی را تا پایان سال در صحن علنی مجلس تصویب میکنیم.
رئیس کانون عالی انجمن صنفی کارگران ایران:
رئیس کانون عالی انجمن صنفی کارگران ایران تصریح کرد: شورای عالی کار به صورت سه جانبه یعنی با نمایندگانی از کارگر، کارفرما و دولت حقوق های کارگران را تعیین می کنند که تعداد این افراد 11 نفر متشکل از 5 نماینده دولت، 3 نماینده کارگری و 3 نماینده کارفرمایان است؛ متاسفانه در شورای عالی کار نمایندگان کارفرما و دولت برای تعیین دستمزد کارگران همیشه با هم همراه هستند.
نقدی بر اظهارات رییس جمهور در گفت‌وگوی تلویزیونی
رییس جمهور در حالی در برنامه زنده تلویزیون از مسائل و راهکارهای حل معضلات جامعه سخن گفت که سعی می کرد بیکاری را با تراکم جمعیتی جوانان دهه شصت توجیه کند و با وجود انتقادات جدی اش بر عملکرد دولت سابق در کنترل ارز، گفت: اصلا افزایش اخیر قیمت ارز دست دولت نبوده است!
گزارش ایلام پویا از همایش های بی نتیجه؛
برگزاری همایش های متعدد‎ ‎با موضوعات مختلف و از سوی نهادهای دولتی و خصوصی، ‎به یک امر معمول تبدیل شده است‏‎ این در حالی است که بیشتر جوانان ایلامی بیکار هستند و در صورت وجود حداقل منابع و حمایت های مادی و معنوی کافی می توانند مشغول به کار شوند.
رئیس مرکز دکترینال استراتژیک بدون مرز کشور در گفتگو با ایلام پویا:
رئیس مرکز دکترینال استراتژیک بدون مرز کشور عنوان کرد: دولت باید طرح شفاف سازی را در سه زمینه شفاف سازی حقوقی، ممانعت از رانت و لابی ها را اصلاح کند.
درخواست جمعی از بسیجیان ایلامی از مسئولین سازمان تبلیغات اسلامی استان:
جمعی از بسیجیان طی اقدامی خود جوش از مسئولین سازمان تبلیغات اسلامی استان تغییر مکان راهپیمایی 9 دی را خواستار شدند.و در ادامه نیز استاندار را مورد خطاب قرار داده و با وی اتمام حجت کردند.
بیانیه بسیج دانشجویی حوزه آوینی دانشگاه آزاد ایلام به مناسبت گرامیداشت حماسه نهم دی ماه:
در این سال عده ای با خیال خام خود قصد در تغییر محتوای نظام را در سر میپروراندند اما حضور گسترده مردم با شعار ها و تزریق تفکر دوباره انقلابی به فضای غبار آلود کشور موجب شفاف سازی حق از باطل شد و فتنه گران را خاموش ساخت

صفحه‌ها