نمایش 1 - 8 از 8
وقتي فقر پدري را از پا درآورد؛
همین اطراف شهر، بیخ گوشمان هستند کسانی که فقر از سر و رویشان میبارد و تنها امیدشان دستان سخاوتمندی است که نه سقفی بلکه تنها لقمه نانی برای زنده ماندن به آنها بدهد.
روایتی تلخ و شیرین از زندگی یک خانواده سیروانی؛
در یکی از روستاهای سیروان، خانواده ای را می شناسیم که فقر از سر و رویشان می بارد و تنها درآمد زندگی‌شان یارانه است.
مراسم دعای عرفه و برائت از مشرکین، با حضور پر شور مردم ایلام و خانواده های معظم شهدا در جوار پیکر مطهر شهید تازه تفحص شده در قرارگاه امیرالمومنین (ع) بانروشان و مزار شهدای گمنام ایلام برگزار ‌شد.
گزارش ویژه ایلام پویا از بازار نوشت افزار و ورود کاراکترهای ایرانی - اسلامی به بازار
با همه فرازو نشیب های این روزهای نزدیک به بازگشایی مدارس، بازار لوازم التحریر جلوه دیگری به خود گرفته است و بعد از چند سال محاصره فرهنگی برندهای غربی، گام های مثبتی با ورود کاراکترهای داخلی در جهت شکسته شدن این انحصار و برآورده شدن آمال دلسوزان فرهنگی که نگران فضای موجود بودند، برداشته شده است.
گزارش ویژه ایلام پویا از ورود دوباره ریزگردها به استان/
ریزگردها معضلی که برخی کارشناسان از آن به‌عنوان مهم‌ترین معضل زیست‌محیطی کشور یاد می‌کنند در جنوب،‌ غرب و جنوب غربی پررنگ‌تر شده‌ و هوای زندگی را کمرنگ کرده‌اند.
گزارش ایلام پویا/
این روزها گذشته از مشکلات پیشین، برخی مستمری بگیران تامین اجتماعی با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند که داد همه را درآورده و علاوه بر کم بودن درآمدشان و تناقض بین درآمد و هزینه ها، عدم پرداخت حقوقشان در زمان مقرر نیز به آن اضافه شده است.
آدرس مغازه رو که گرفتم عصر یه روز گرم تابستانی و توی شلوغی جمعیت بازار خودم رو اونجا رسوندم، مقابل مجتمع تجاری که رسیدم خیالم راحت شد بالاخره از اینجا حتما مانتو مورد نظرم رو پیدا می کنم و می خرم.
اختصاصی ایلام پویا/
"عبدالرضا نصرالهی" معلم دبستان شهدای عشایر ایلام گفت: پس از 30 سال خدمت هنوز همان حس و حال سال اول خدمتم را دارم اما امسال باید از از کار و درس و عشایر خداحافظی کنم.