نمایش 1 - 10 از 13
وقتي فقر پدري را از پا درآورد؛
همین اطراف شهر، بیخ گوشمان هستند کسانی که فقر از سر و رویشان میبارد و تنها امیدشان دستان سخاوتمندی است که نه سقفی بلکه تنها لقمه نانی برای زنده ماندن به آنها بدهد.
روایتی تلخ و شیرین از زندگی یک خانواده سیروانی؛
در یکی از روستاهای سیروان، خانواده ای را می شناسیم که فقر از سر و رویشان می بارد و تنها درآمد زندگی‌شان یارانه است.
مراسم دعای عرفه و برائت از مشرکین، با حضور پر شور مردم ایلام و خانواده های معظم شهدا در جوار پیکر مطهر شهید تازه تفحص شده در قرارگاه امیرالمومنین (ع) بانروشان و مزار شهدای گمنام ایلام برگزار ‌شد.
گزارش ویژه ایلام پویا از بازار نوشت افزار و ورود کاراکترهای ایرانی - اسلامی به بازار
با همه فرازو نشیب های این روزهای نزدیک به بازگشایی مدارس، بازار لوازم التحریر جلوه دیگری به خود گرفته است و بعد از چند سال محاصره فرهنگی برندهای غربی، گام های مثبتی با ورود کاراکترهای داخلی در جهت شکسته شدن این انحصار و برآورده شدن آمال دلسوزان فرهنگی که نگران فضای موجود بودند، برداشته شده است.
گزارش ویژه ایلام پویا از ورود دوباره ریزگردها به استان/
ریزگردها معضلی که برخی کارشناسان از آن به‌عنوان مهم‌ترین معضل زیست‌محیطی کشور یاد می‌کنند در جنوب،‌ غرب و جنوب غربی پررنگ‌تر شده‌ و هوای زندگی را کمرنگ کرده‌اند.
گزارش/
در حالی که طی سال گذشته مسئولان دولت یازدهم پرداخت یارانه نقدی را با عبارات "مصیبت عظما" و عذاب الیم" مورد تفقد قرار داده و بر حذف یارانه ثروتمندان تاکید می کردند، چه شده که یکباره در سال آخر دولت یازدهم مخالف حذف یارانه ثروتمندان شدند؟
گزارش ویژه از حاشیه‌های ورود 118 هواپیما به کشور/
بسیاری از کارشناسان معتقد هستند ورود هواپیای نو به کشور می تواند ساختار حمل و نقل هوایی کشور را تغییر دهد، اما عده ای نیز در این میان ورود هواپیمای نو به ناوگان حمل و نقل هوایی را غیر منطقی می دانند و مدعی هستند این رقم برای خرید هواپیما هرچند اعتباری به صرفه نیست.
گزارش ایلام پویا/
این روزها گذشته از مشکلات پیشین، برخی مستمری بگیران تامین اجتماعی با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند که داد همه را درآورده و علاوه بر کم بودن درآمدشان و تناقض بین درآمد و هزینه ها، عدم پرداخت حقوقشان در زمان مقرر نیز به آن اضافه شده است.
گزارش ویژه ایلام پویا/
نبود همگونی بین اولویت های برنامه های مختلف توسعه و مساله گسست بین اهداف برنامه ریزان و مجریان در کنار همه جانبه نگر نبودن این طرح ها چالشی را نمودار ساخت که می توان از آن تحت عنوان خلأ برنامه های توسعه یاد کرد.
گزارش ویژه/
طی سال‌های اخیر ناهنجاری‌ها و بزه‌هایی در استان ایلام دیده می‌شود که رفع این ناهنجاری‌ها نیازمند اهتمام همه دستگاه‌های متولی است.

صفحه‌ها