نمایش 1 - 10 از 35
وقتی باورها فقط روی مرز حق و باطل تمرکز یافته بود
این مبارز انقلابی اظهار کرد: بی تاب دریافت اعلامیه و سخنان جدید امام بودیم و به محض دریافت اعلامیه از قم که گاهی تنها یک برگ بود شروع به چاپ، دست نویسی و تکثیر اعلامیه میکردیم و با گرفتن اعلامیه ها علیرغم خطرات و دستگیری راهی ایلام می شدم و با کمک دوستان شبانه اعلامیه ها را در شهرستان های ایلام، مهران و دهلران توزیع می کردیم.
وقتی باورها فقط روی مرز حق و باطل تمرکز یافته بود
مساجد، کانون انقلاب و سنگر مبارزه و پایگاه هم دلی و تعاون بود مرزهای خودخواهی، قوم گرایی و بخشی نگری رنگ باخته وباورها فقط روی مرز حق و باطل تمرکز یافته بود.
روی خط انقلاب با "مهرعلی عظیمی" از مبارزان انقلابی در ایلام؛
"مهرعلی عظیمی" از خاطرات روزهای انقلاب، مبارزاتش و شور روزهای منتهی به انقلاب می گوید: کار توزیع اعلامیه و شعار نویسی از مهمترین فعالیت های انقلابی ما در شهر چوار بود؛ سال ها پیش از انقلاب با اندیشه امام آشنا بودیم و با گرفتن اعلامیه سخنان امام اقدام به دست نویسی گفتار امام می کردیم
روی خط انقلاب با "محمد رحیمی پور" از مبارزان انقلابی در ایلام؛
مبارز انقلابی عنوان کرد: محل خدمت من چند ماه پیش از انقلاب لشکر 81 زرهی کرمانشاه بود که به فرمان امام خمینی (ره) مبنی بر ترک پادگان ها از سوی سربازان پادگان کرمانشاه را ترک کردم.
کمال زحمتکش، نویسنده و کارگردان ایلامی در گفتگوی اختصاصی با ایلام پویا مطرح کرد:
بازیگران ایلامی نسبت به حفظ فیلمنامه به شدت بی اهمیتند و همین باعث می شود کاری که مبتنی برفیلمنامه است و بداهه در آن جایی ندارد خیلی آسیب ببیند، من با برخی از بازیگران تا هفتاد برداشت برای یک دیالوگ هم می رفتم.
محمد تقی قاسمی در گفتگو با ایلام پویا:
این دلالان سیاسی که به بلوغ فکری وسیاسی وامنیتی نرسیده اند؛ بی خبر از اهداف داعش و امریکا، ایران و انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بودند؛ چرا که آمریکا با شعارهایی ایران هراستی و از بین بردن نسل شیعه این قشون شیطان و کفر به وجود آورده بود؛ اما دلالان سیاسی باشعار عوام فریبی و ریاکاری در داخل کشور به دنبال پیدا کردن اهداف آمریکا و داعش بودند و اعلام می کردند که باید با داعش به گفتگو بنشینیم .
نتایج کنکور سراسری سال 96 چند روز پیش اعلام شد و نام «پوریا بحیرایی» به عنوان نفر دوم منطقه و رتبه 21 کشوری به عنوان یک ایلامی در اصلی‌ترین آزمون علمی سالانه کشور عنوان شد که به همین مناسبت گفتگویی با این دانش آموز باهوش صورت گرفته که در ادامه می آید.
دکتر مسعود قبادی در گفتگوی اختصاصی با ایلام پویا:
استانی کە عسلویە دوم ایران بوده و به لحاظ نفت و گاز همسطح قطر است، با اندکی توجه و سیاستگذاری صحیح می تواند به کلی متحول و توسعه یافته گردد؛ البته تکرار نامگذاری سال عدم موفقیت اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی را نشان می دهد،این مهم جز در سایه نظم و برنامه ریزی استقرار نخواهد یافت.
زهرا کمالی گفت: در یکی از روزهای انقلاب که در ایلام حکومت نظامی بود و تانکها در خیابانها بودند افسران شاهنشاهی تیر اندازی می کردند و مادرم با گذاشتن شیلنگ آب و آتش زدن کارتون های کاغذی و با استفاده از دود ناشی از آن برای خنثی سازی گاز اشک آور درب خانه را باز گذاشته بود و تعداد قابل توجهی از جوانان را به خانه راهنمایی کرد.
فعال سیاسی به مناسبت سالروز فرار شاه معدوم از ایران در گفتگوی اختصاصی با ایلام پویا،
عباس خزلی گفت: مردم انقلابی ایلام در روز فرار شاه پس از مراسمات و برنامه های جشن خود، در چهارراه عبدالهی نماز شکر به جای آوردند.

صفحه‌ها