دفتر مقام معظم رهبری
titreno.ir
حرف تو
تاریخ انتشار : 21 دى 1398 - 16:34
کد مطلب: 49565
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری ایلام گفت: مشترکان آب این استان با توجه به برودت هوا و برای جلوگیری از یخ ‌زدگی نسبت به عایق‌ بندی مناسب کنتور، لوله ها و اتصالاتی که در فضای باز و در معرض سرما قرار دارند اقدام کنند.

به گزارش ایلام پویا، "افشین مظاهری" مدیرعامل شرکت آبفای ایلام گفت: با چنین اقدامی علاوه بر جلوگیری از قطعی آب از بروز خسارت ‌های ناشی از یخ ‌زدگی و ترکیدگی کنتور و تاسیسات آب منازل جلوگیری خواهد شد.

وی با اشاره افزایش برودت هوا اظهار کرد: بروز شکستگی در تاسیسات آب آشامیدنی و یخ زدگی کنتورهای آب از عمده‌ ترین مشکلاتی است که در فصول سرد سال به وجود می ‌آید.

مدیرعامل شرکت آبفای ایلام تصریح کرد: استفاده از عایق‌ های مناسب شامل گونی کنفی، پشم شیشه، پوشال و خاک اره برای جلوگیری از یخ‌ زدگی تاسیسات آب مناسب است.

مظاهری افزود: رعایت نکات ایمنی در زمینه حفاظت از لوله ها و اتصالات آب آشامیدنی به ویژه در مناطق سردسیر باید لحاظ شود زیرا در این صورت مشترکان آب استان دچار مشکلات ناشی از یخ زدگی تاسیسات نخواهند شد.

وی یادآور شد: دلیل اصلی یخ زدگی و ترکیدگی لوله ها و تاسیسات آب قرار داشتن در فضای باز است و در صورت یخ زدگی از ریختن آب جوش روی کنتور یا روشن کردن آتش در حوضچه آن خودداری و برای رفع انجماد از سشوار استفاده شود.

استان ایلام نزدیک به ۱۵۰ هزار مشترک آب دارد، در حال حاضر ۱۰۰ درصد جمعیت شهری استان از آب شرب سالم و بهداشتی بهره‌مند هستند و بیش از ۵۳ درصد تحت پوشش خدمات فاضلاب قرار دارند.

انتهای پیام/

 

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.