دفتر مقام معظم رهبری
titreno.ir
حرف تو
تاریخ انتشار : 16 دى 1398 - 16:35
کد مطلب: 49539
مدیرکل راه و شهرسازی ایلام گفت: یگان حفاظت از اراضی ملی این اداره کل در سال جاری به عنوان دومین استان برتر کشور در بخش رهاسازی اراضی متصرفی شد.

به گزارش ایلام پویا، "علی اصغر کاظمی"مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۷۶ هزار مترمربع از اراضی ملی این استان با همکاری مراجع قضایی و نیروی انتظامی رفع تصرف شده است.

 

مدیرکل راه و شهرسازی استان اظهار کرد، این میزان اراضی ملی توسط یگان حفاظت از اراضی راه و شهرسازی استان ایلام به ارزش ۷۳۰ میلیارد ریال از تصرف اشخاص سودجو خارج شده است.

علی اصغر کاظمی تاکید کرد: یگان حفاظت از اراضی اداره کل راه و شهرسازی ایلام سال جاری ضمن جلوگیری از تصرف اراضی ملی توسط افراد فرصت طلب، این میزان از این اراضی را در اکثر نقاط استان بویژه شهرستان های ایلام و دهلران از تصرف اشخاص سودجو خارج کرده است.

به گفته کاظمی ۱۵ هزار و ۵۵۶ متر مربع از این میزان در سه ماه اخیر رفع تصرف شده است.

وی یادآور شد: چنانچه مردم قصد خرید املاک در محدوده و حریم شهرهای سطح استان را دارند، ابتدا استعلامات لازم در این خصوص را از طریق اداره کل راه و شهرسازی بعمل و از خرید هرگونه اراضی فاقد سند مالکیت رسمی از افراد سودجو پرهیز کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام تصریح کرد: پارسال ۳۶۷ متر مربع از اراضی مسکونی به ارزش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال نیز با صدور حکم قضایی با قلع و قمع حصار ایجاد شده و خلع ید و رفع تصرف به بیت المال بازگشت.

کاظمی تاکید کرد: یگان حفاظت اداره راه و شهرسازی استان ایلام با قاطعیت تمام مقابل افراد سود جو و فرصت طلب ایستاده و دست متجاوزان به اموال عمومی و بیت المال را کوتاه می کند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام ادامه داد: مردم می توانند هرگونه تصرف و تعرض به اراضی ملی در محدوده و حریم شهرها را به یگان حفاظت راه و شهرسازی ایلام و یا ادارات راه و شهرسازی شهرستان ها اطلاع دهند.

انتهای پیام/

 

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.