دفتر مقام معظم رهبری
titreno.ir
حرف تو
تاریخ انتشار : 16 آذر 1398 - 13:03
کد مطلب: 49469
قاسم سلیمانی دشتکی در نشست شورای هماهنگی برگزاری کنگره سه هزار شهید استان ایلام گفت: این استان با جمعیت کم خود در دوران دفاع مقدس سه هزار شهید و ۱۲ هزار جانباز دین خود را به کشور ادا کرد و امروز همه موظف به خدمتگذاری این مردمان شهیدپرور هستند.

به گزارش ایلام پویا، قاسم سلیمانی دشتکی استاندارایلام در نشست شورای هماهنگی برگزاری کنگره سه هزار شهید استان ایلام گفت: این استان با جمعیت کم خود در دوران دفاع مقدس سه هزار شهید و ۱۲ هزار جانباز دین خود را به کشور ادا کرد و امروز همه موظف به خدمتگذاری این مردمان شهیدپرور هستند.

وی افزود: از ابتدای انقلاب تاکنون در هر مقطع حساسی، یاد و خاطره و تشییع پیکر شهدا انگیزه و تحولی دوباره ایجاد کرده است، اکنون در این مقطع حساس زمانی، برگزاری کنگره شهدای استان تلنگری است که با ایجاد فضای معنوی و زنده کردن یاد و خاطره آنان به ما کمک کند تا این مقطع را نیز به راحتی پشت سر بگذاریم.

استاندار ایلام با تاکید بر اینکه در ارتباط با شهدا و دفاع مقدس باید  اقدامات ماندگاری انجام شود، یادآور شد: ایلام در دوران هشه سال دفاع مقدس تنها استانی بود که در جنگ مهاجرت نکرد و با تمام وجود از کشور دفاع کرد و امروز برای توسعه نیازمند کمک و جبران هشت سال مسکوت ماندن برنامه توسعه در ان دوران است.

سلیمانی دشتکی با اشاره به اینکه نرخ درصد شهادت و ایثارگری ایلامیان از کل کشور بالاتر است، تاکید کرد: هر آنچه در زمینه فداکاری ها و ایثارگری های شهدا در دفاع مقدس و شهدا خاطره تعریف کرده و بنویسیم، نمی توانیم اندکی از دریای عظیم ارزشهای این دوران و رشادت های فرزندان این مرز و بوم را بیان کنیم از این رو باید از همه ظرفیت ها و روش های نو در این حوزه بهره گیریم. 

وی، برگزاری کنگره شهدا در استان را متعلق به همه آحاد جامعه و تک تک خانواده ها دانست و بر بهره گیری از همه ظرفیت ها و پتانسیل ها در راستای هر چه بهتر برگزار شدن این کنگره تاکید کرد.

استاندار ایلام افزود: از استان های دیگر که تجربه برگزاری این کنگره ها را داشته اند الگوبرداری شده و از تجارب و کارهای مهمی که در برگزاری آن صورت گرفته استفاده شود.

وی ادامه داد: یک نماد مشخص برای المان های شهدا در استان تعریف کنیم و نمایشگاهی مختصری از آثاری فاخر،کتاب ها و آثار شاخص به صورت نمایشگاه کوچکی در کنار سالنی که رهبر معظم انقلاب حضور می یابند دایر و برگزار شود.

سلیمانی دشتکی تاکید کرد: در کارهای هنری شاخص های برجسته با عنوان انقلاب و هشت سال دفاع مقدس در کنگره به نمایش درآید، خودروهای حمل و نقل عمومی هم باید تبلیغاتی در این زمینه داشته و المان ها و عکس های شهدا در خیابان ها و کوچه های شهر به صورت شکیل نصب شوند.

وی با تاکید بر این امر که در برگزاری کنگره شهدا باید یک کار ناب و ابداعی را برگزار کنیم، گفت: آثار برجسته ای از استان در موزه دفاع مقدس ارائه و بیشتر تلاش شود تا  هنر ایلامی با شاخصه های دفاع مقدس را در این کنگره به نمایش بگذاریم.

انتهای پیام/

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.