دفتر مقام معظم رهبری
titreno.ir
حرف تو
تاریخ انتشار : 25 مرد 1398 - 17:25
کد مطلب: 49428
ستان ایلام یا همان عروس زاگرس، یکی از استان‌های چهارفصل و زیبای کشور است که سالانه شاهد حضور گردشگران بسیاری از اقصی نقاط کشور است، اما ضعف زیرساخت‌های رفاهی و گردشگری گاهی رغبت حضور مسافران را در ایلام کم کرده است.

به گزارش ایلام پویا، استان ایلام ظرفیت‌های بالایی در زمینه گردشگری دارد که این امر سبب شده این استان هر ساله به ویژه در ایام نوروز، پذیرای گردشگران بسیاری از مناطق مختلف کشور باشد و همچنین به واسطه قرار گرفتن در مسیر عتبات عالیات، زائران بسیاری از این استان عبور می‌کنند.

ورود گردشگران و زائران به این استان لزوم توجه به زیرساخت‌های اقامتی را ضروری می‌کند اما این مهم نه تنها مورد توجه مسوولان ارشد استان قرار نگرفته، بلکه اقدامی برای جذب سرمایه‌گذار جهت ساخت واحدهای اقامتی مانند هتل ۵ ستاره نیز انجام نشده است که این امر به نوبه خود می‌تواند کاهش رغبت گردشگران جهت بازدید از استان را در پی داشته باشد.

در روزهای اخیر قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام با اشاره به اینکه یکی از مهمترین نیازهای استان ساخت یک هتل پنج ستاره است، گفت: مهمترین نیاز ساخت هتل پنج ستاره در استان، در اختیار گذاشتن زمین با قیمت‌هایی است که باعث تشویق سرمایه گذار به ساخت هتل می‌شود و مسوولان استان برای حضور سرمایه‌گذاران در استان برای ساخت چنین هتلی باید زمینه را فراهم کنند.

لزوم توسعه زیرساخت‌های اقامتی در ایلام

ایرج سهرابیان یکی از زائرانی که برای رفتن به عتبات عالیات به این استان آمده گفت: استان ایلام با وجود اینکه در اکثر روزها شاهد ورود اتباع عراقی و زائران ایرانی است هتل مناسبی جهت اسکان مسافران ندارد.

وی افزود: هتل‌های موجود کوچک هستند و در زمان‌هایی مانند اربعین جوابگوی حجم جمعیت نیست و همین امر سبب شده مردم منازل خود را در اختیار زوار قرار دهند.

این زائر خاطرنشان کرد: باید مسوولان کشوری و استانی جهت توسعه زیرساخت‌های اقامتی به این استان توجه بیشتری داشته باشند و با ساخت هتل مناسب، اقامت زائران را در این استان سهولت بخشند.

وعده ساخت هتل ۵ ستاره

سارا شهبازی کارشناس گردشگری در این باره گفت: طی سال‌های اخیر وعده‌هایی در خصوص ساخت هتل ۵ ستاره در ایلام از سوی مسوولان داده شد که تاکنون اجرایی نشده و نبود هتل ۵ ستاره و مکان‌های اقامتی مجهز به یکی از مشکلات اصلی گردشگران تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه هتل‌های موجود، محدود و کم ظرفیت‌ هستند و این امر سبب بروز مشکلات اقامتی برای گردشگران می‌شود، اظهار کرد: نبود هتل‌های ۵ ستاره و مجهز در استان رغبت و تمایل گردشگران برای سفر به ایلام و بازدید از جاذبه‌های گردشگری آن را کاهش می‌دهد که این امر کاهش آمار گردشگران را در پی خواهد داشت.

این کارشناس گردشگری ادامه داد: اگر شرایط اسکان مناسب فراهم شود گردشگران می‌توانند به آسانی از جاذبه‌های دیدنی ایلام بازدید کنند که تحقق این مهم نیازمند عزم جدی مسوولان استان است.

لزوم ایجاد مشوق‌های لازم جهت سرمایه گذاری

فاطمه هدایی کارشناس اقتصادی در ایلام گفت: برای جذب سرمایه‌گذار باید مشوق‌های لازم از قبیل زمین با قیمت مناسب و تسهیلات ارائه شود تا ساخت هتل ۵ ستاره برای سرمایه‌گذار صرفه اقتصادی داشته باشد.

وی افزود: مسلما ساخت هتل ۵ ستاره افزایش ورود گردشگران به استان را در پی دارد که این امر به نوبه خود رونق اقتصادی،کاهش آمار بیکاری را سبب می‌شود و ضروری است این مهم توسط مسوولان پیگیری شود.

این کارشناس اقتصادی کارشناس اقتصادی در پایان گفت: ایلام نسبت به دیگر استان‌ها در جذب گردشگر عقب است و باید سرمایه‌گذاری‌های بیشتری جهت توسعه زیرساخت‌های گردشگری از جمله زیرساخت‌های اقامتی در استان انجام شود تا بتوان گردشگران بسیاری را جذب کرد و ضروری است با ایجاد مشوق‌ها زمینه حضور سرمایه‌گذاران در استان را فراهم کرد.

انتهای پیام/

 

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.