دفتر مقام معظم رهبری
titreno.ir
حرف تو
تاریخ انتشار : 24 مرد 1398 - 12:22
کد مطلب: 49415
رییس اداره گذرنامه و روادید وزارت امور خارجه گفت: حذف ویزای عراق فقط برای اربعین بوده و تلاش وزارت خارجه حذف دائمی ویزا است.

به گزارش ایلام پویا، "مجتبی کریمی "رییس اداره گذرنامه و روادید وزارت امور خارجه گفت: براساس توافقات بین ایران و عراق مقرر شده ویزا تنها برای ایام اربعین حسینی حذف شود.

وی اظهار کرد: این فرصت خوبی برای مردم است تا با مدیریت زمان و نظم بیشتر بتوانیم قدرت چانه زنی برای لغو روادید دائمی با طرف عراقی بالا ببریم.

رییس اداره گذرنامه و روادید وزارت خارجه با بیان اینکه توصیه ما به زائران ثبت نام در سامانه سماح است، گفت: زائران باید در سامانه سماح ثبت‌نام کنند و تنها تفاوت این است که امسال هزینه ای بابت ویزا دریافت نمی‌شود.

کریمی تصریح کرد: ثبت نام در سامانه سماح ضمن مدیریت سفر زائران این امکان را به دستگاه های خدمات رسان و بیمه ای می دهد تا بتوانند خدمات بهتری را به زائران ارائه دهند.

وی ایجاد کنسولگری را از خواسته های مردم برشمرد و یادآور شد: ایجاد کنسولگری در ایلام نیاز به درخواست دولت عراق دارد اما تلاش می کنیم تا با مدیریت زائران در اربعین امسال قدرت چانه زنی برای لغو دائمی ویزا با طرف عراقی بالا ببریم.

انتهای پیام/

 

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.