دفتر مقام معظم رهبری
titreno.ir
حرف تو
معاون جوانان هلال احمر استان ایلام خبر داد;
اجرای فعالیت‌های هلال احمر در مناطق حاشیه نشین ایلام
تاریخ انتشار : 28 تير 1398 - 16:24
کد مطلب: 49385
معاون جوانان هلال احمر استان ایلام از حضور فعال هلال احمر و فعالیت‌های بشر دوستانه در مناطق حاشیه نشین استان ایلام خبر داد.

به گزارش ایلام پویا، "علی اکبری " معاون جوانان هلال احمراستان ایلام گفت: هلال احمر استان ایلام در قالب سر تیم‌های طرح ملی پیمان و تیم سحر در راستای اجرای پروژه توانمند سازی محلی با رویکرد اجتماع محور در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی در منطقه حاشیه نشین سرطاف مشغول انجام فعالیت است.

وی ادامه داد: هدف از اجرای این طرح توانمند سازی و توسعه مناطق حاشیه نشین با رویکرد اجتماع محور در راستای پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی به ویژه اعتیاد از طریق برنامه‌های بشر دوستانه هلال احمر به کودکان، نوجوانان و جوانان است.

علی اکبری اظهار کرد: در این پروژه جوانان هلال احمر تنها به موضوع اعتیاد نپرداخته، بلکه به تمام جنبه‌های آسیب‌های اجتماعی مانند کاهش خشونت، کار آفرینی، گفت و گوی بشر دوستی و غیره نیز در بین برنامه‌های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به ویژه اعتیاد پرداخته و آموزش‌های کافی را به جامعه هدف در مناطق حاشیه نشین ارائه می‌دهد.

وی بیان کرد : اجرای برنامه‌های متنوع در بین کودکان و دانش آموزان مناطق حاشیه نشین سرطاف توسط تیم سحر و سرتیم‌های طرح ملی پیمان با استقبال خوب والدین مواجه شده است.

معاون جوانان هلال احمر استان ایلام افزود: کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد، ایستگاه نقاشی، بازی‌های متنوع بومی و محلی، آموزش‌های امداد و کمک‌های اولیه، شعر خوانی و معرفی اصول و اهداف جمعیت هلال احمر در بین کودکان و نوجوانان نیز از دیگر خدمات تیم سحر و سر تیم‌های طرح ملی پیمان هلال احمر در منطقه حاشیه نشین سرطاف از توابع شهرستان ایلام بود.

گفتنی است طرح ملی پیمان از اوایل تیر ماه آغاز شده و به مدت ۶ ماه ادامه دارد.

انتهای پیام/ 

 

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.