دفتر مقام معظم رهبری
titreno.ir
حرف تو
تاریخ انتشار : 28 تير 1398 - 13:48
کد مطلب: 49384
هاشمی مدیرکل محیط زیست استان ایلام در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام ؛گفت : حفاظت و نگهداری از گونه های جانوری نادر و کم یاب یکی از مسایل مهم در حوزه حفاظت محیط زیست می باشد.

به گزارش ایلام پویا "هاشمی" مدیرکل محیط زیست استان ایلام گفت : حفاظت و نگهداری از گونه های جانوری نادر و کم یاب یکی از مسایل مهم در حوزه حفاظت محیط زیست می باشد.

وی ادامه داد: منطقه بولی که یکی از زیستگاه های مهم مار دم عنکبوتی می باشد در آتش سوزی های اخیر در معرض تهدید قرار گرفته است. 

هاشمی اظهار کرد: در آتش سوزی هایی که در ماه های اخیر رخ داده است زیستگاه بسیاری از جانوران دیگر نیز در معرض تهدید قرار گرفته که تمام تلاش خود را در جهت حفاظت از این گونه های جانوری انجام خواهیم داد.

وی با تأکید بر اینکه آگاه‌ سازی مردم نسبت به ارزش حیات‌وحش کلید اصلی حفظ گونه‌های جانوری است تصریح کرد: مردم باید از ارزش گونه‌های جانوری برای محیط ‌زیست آگاهی یابند و بیش از گذشته در حفظ این گونه های جانوری به ویژه گونه های در حال انقراض تلاش نمایند.

گفتنی است آبدانان، زرين آباد، منطقه بولی و بيجار، تپه ماهورهای نوار مرزی مهران و دهلران دارای بيشترين تراكم و زیستگاه های شناسايی شده  مار افعی دم عنكبوتی در استان ايلام می باشد.

انتهای پیام/ 

 

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.