دفتر مقام معظم رهبری
titreno.ir
حرف تو
تاریخ انتشار : 26 تير 1398 - 10:10
کد مطلب: 49373
رئیس شبکه دامپزشکی دهلران گفت: از ابتدای امسال تاکنون گواهی حمل بهداشتی مجوز 94 هزار راس دام سبک از این شهرستان به مقصد سایر استان‌های کشور صادر شده است.

به گزارش ایلام پویا، "ایوب دارابی"رئیس شبکه دامپزشکی دهلران گفت: بر اساس دستورالعمل ابلاغی ستاد مبازره با قاچاق کالا و ارز و تصویب‌نامه هیات دولت مبنی بر شرایط حمل و نقل دام زنده، حمل دام توسط اشخاص از شهرستانی به خارج از آن شهرستان، بدون مجوزهای لازم قاچاق است.

 

وی با بیان اینکه طبق ماده ۶ قانون سازمان دامپزشکی کشور، با متخلفان برخورد خواهد شد، گفت: از ابتدای فصل کوچ بهاره مجوز جابجایی و انتقال ۹۳ هزار و ۹۵۶ راس دام سبک از مبدا دهلران به استان‌های کرمانشاه، لرستان، همدان و شمال استان ایلام از سوی شبکه دامپزشکی این شهرستان صادر شده است.

رئیس شبکه شهرستان دامپزشکی دهلران یادآور شد: با توجه به اهمیت اخذ مجوز و گواهی بهداشتی حمل برای جابجایی دام باید دامداران و فعالان حوزه دام نسبت به رعایت قوانین و مقررات دامپزشکی توجه داشته و از ورود و خروج دام به‌صورت غیرمجاز خودداری کنند.

دارابی، هدف از این اقدام را گامی برای پیشگیری از شیوع بیماری‌های دامی بین مناطق مختلف و جلوگیری از قاچاق دام و کسب اطمینان از رعایت کامل ضوابط بهداشتی قرنطینه‌ای در زنجیره حمل و نقل دام و عاری بودن آنها از بیماری‌های مهم و واگیر دامی عنوان کرد.

شهرستان دهلران در مجموع دارای ۳۶۳ هزار راس دام سبک و سنگین است که از این تعداد ۳۵۰ هزار راس دام سبک و ۱۳ هزار راس دام سنگین است.

انتهای پیام/

 

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.