دفتر مقام معظم رهبری
titreno.ir
حرف تو
تاریخ انتشار : 7 خرد 1398 - 10:59
کد مطلب: 49356
معاون صنایع سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام از سرمایه گذاری ۶۵ میلیارد تومانی برای سیلوسازی گندم در دهلران طی سال های اخیر خبر داد.

به گزارش ایلام پویا، "هراب پسندیده" معاون صنایع سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام گفت: شهرستان دهلران قطب نخست تولید گندم در استان ایلام است که طی سال‌های اخیر برای ذخیره سازی گندم شهرستان سیلوهای استاندارد متعددی در شهرستان ساخته شده است.

وی بیان داشت: سالانه بیش از ۱۲۰ هزار تن گندم یعنی حدود نیمی از گندم تولیدی استان در دهلران تولید می‌شود، در همین حال به منظور افزایش ظرفیت ذخیره گندم استان ایلام، شش سیلوی تمام مکانیزه با ظرفیت ۲۰۰ هزار تن گندم در شهرستان دهلران آماده ذخیره گندم کشاورزان است.

پسندیده ظهار کرد: کل سرمایه گذاری که برای سیلوسازی در دهلران با مشارکت بخش خصوصی به عمل آمده ۶۵ میلیارد تومان بوده است که ۲۴ میلیارد تومان آن از محل تسهیلات بانکی و مابقی از سرمایه سرمایه گذاران بومی منطقه بوده است.

وی با اشاره به اینکه با سرمایه گذار بومی تلاش کشاورزان شهرستان دیگر هدر نمی‌رود، افزود: در سال‌های گذشته خرید گندم در فضای باز انجام می‌شد که دارای مشکلات بهداشتی بود ولی با ساخت سیلوهای مکانیزه مشکل اصلی کشاورزان شهرستان حل شده است.

معاون صنایع سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام ییان داشت: سیلوهای مکانیزه راه اندازی شده در شهرستان دهلران برای نگهداری و دوام گندم ذخیره شده بسیار حائر اهمیت است و در واقع هم اکنون ایلام دارای ذخیره استراتژیک گندم است که امنیت غذایی و امنیت روانی در استان ایجاد می‌کند.

انتهای پیام/

 

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.