دفتر مقام معظم رهبری
titreno.ir
حرف تو
تاریخ انتشار : 22 ارد 1398 - 08:23
کد مطلب: 49329
بعد از برگزاری هفت دوره از جشنواره سفرنامه و خاطره‌نویسی رضوی با موافقت بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) و نیز با توجه به ظرفیت‌های موجود امسال اولین کنگره شعر اربعین حسینی در ایلام برگزار می‌شود.

به گزارش ایلام پویا، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: بعد از برگزاری هفت دوره از جشنواره سفرنامه و خاطره‌نویسی رضوی با موافقت بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) و نیز با توجه به ظرفیت‌های موجود امسال اولین کنگره شعر اربعین حسینی در ایلام برگزار می‌شود.

 "عمران خودآموز"مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در نشست اتاق فکر کنگره ملی «اربعین در آئینه شعر اقوام ایرانی» اظهار کرد: بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) همه‌ساله برنامه‌های متعددی در سطح ملی و بین‌المللی برگزار می‌کند و استان ایلام نیز در ده دوره میزبان جشنواره‌های موضوعی رضوی بوده است.

وی بابیان اینکه یکی از سیاست‌های بنیاد رضوی حمایت از آثار و پدیدآورندگان آثار فاخر مرتبط با سیره امام رضا (ع) و ائمه اطهاراست، گفت: بعد از برگزاری هفت دوره از جشنواره سفرنامه و خاطره‌نویسی رضوی با پیشنهاد اداره کل و موافقت بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) و نیز با توجه به ظرفیت‌های موجود در استان ایلام و تردد زوار اربعین حسینی از مرز مهران امسال اولین کنگره شعر اربعین حسینی در ایلام برگزار می‌شود.

خودآموز، تصریح کرد: هرساله کنگره بزرگ و جهانی پیاده‌روی اربعین حسینی به‌عنوان یک رویداد بزرگ فرهنگی برگزار می‌شود و شاهد تشرف انبوه دلدادگان اهل‌بیت (ع) از استان ایلام و مرز بین‌المللی مهران به عتبات عالیات هستیم و این امر یک ظرفیت بزرگ و فرصت مغتنم در راستای تقویت شعائر دینی و فرهنگی و ترویج فرهنگ حسینی با بهره‌گیری از ظرفیت عظیم شعر است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، تصریح کرد: معرفی ابعاد گوناگون حماسه اربعین حسینی، تبلیغ و تعمیق و ترویج سیره امام حسین (ع) و ترویج فعالیت‌های فرهنگی و ادبی مرتبط با سیره حضرت سیدالشهدا (ع)، تجلی همگرایی اقوام در پرتو اربعین حسینی و تقدیر از سرایندگان آثار شعر عاشورایی از اهداف برگزاری این کنگره ملی به میزبانی استان ایلام است.

خودآموز، محورهای برگزاری این کنگره ملی شعر را اربعین حسینی و حماسه عاشورا عنوان کرد و گفت: در بخش ویژه این کنگره از شاعران و پدیدآورندگان آثار مکتوب با موضوع شعر عاشورایی بعد از بررسی‌های لازم توسط هیئت‌داوران نیز تجلیل می‌شود.

وی بابیان اینکه فراخوان کنگره اربعین در آئینه شعر اقوام ایرانی به‌زودی نهایی، چاپ و توزیع می‌شود، گفت: آخرین‌مهلت ارسال اثر به دبیرخانه این کنگره ملی پایان مردادماه سال جاری خواهد بود و مراسم اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان نیز دهه اول مهرماه ٩٨ برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

 

 

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.