دفتر مقام معظم رهبری
titreno.ir
حرف تو
تاریخ انتشار : 17 ارد 1398 - 10:02
کد مطلب: 49318
مدیر حوزه علمیه استان ایلام گفت: دلسوزان، نخبگان و کارشناسان حوزوی بر این عقیده هستند که تحولات متناسب با نیازهای روز در حوزه های علمیه صورت پذیرد، اما نباید به سنت های اصیل حوزه آسیب بزند.

به گزارش ایلام پویا، "حجت الاسلام والمسلمین مرادبیگی" در شورای اداری حوزه علمیه استان ایلام گفت: حوزه علمیه استان و مدارس علمیه باید هر ساله رشد علمی، اخلاقی معنوی و عمرانی داشته باشند.

وی افزود: حوزه های علمیه در جامعه جایگاه ویژه ای دارند؛  مقام معظم رهبری فرمودند که حوزه علمیه مادر انقلاب است و دشمن از هر فرصت برای ضربه زدن و آسیب رساندن به انقلاب و حوزه های علمیه استفاده می کنند.

مدیر حوزه علمیه استان ایلام اظهار کرد: قریب به 95 درصد از فعالیت های دشمن در فضای مجازی تبلیغات ضد دینی و تخریب جایگاه روحانیت است؛ ترور شهید حجت الاسلام قاسمی نیز از همین فعالیت های دشمن در فضای مجازی نشأت است و متاسفانه مسئولین امر برای مقابله با دشمن در فضای مجازی اقداماتی چندانی انجام نداده اند.

وی در ادامه پیگیری تحول در حوزه را ضروری خواند و ادامه داد: حوزه علمیه نمی تواند مانند گذشته عمل کند و حوزه نیازمند تحول است و این امر بسیار مهم و حیاتی است که اگر صورت نگیرد با گذشت زمان، حوزه ها منزوی خواهند شد.

امام جمعه موقت ایلام تأکید کرد: دلسوزان، نخبگان و کارشناسان حوزوی بر این عقیده هستند که  تحولات متناسب با نیازهای روز در حوزه های علمیه صورت پذیرد، اما نباید  به سنت های اصیل حوزه آسیب بزند.

حجت الاسلام والمسلمین مرادبیگی در پایان با بیان این که دشمن به دنبال نفاق در بین مردم و مسئولین است، ابراز داشت: همه باید زیر چتر رهبری و ولایت باشیم و نظرات خود را در طول نظرات مقام معظم رهبری بیان کرده و  حوزه علمیه ایلام نسبت به بعضی از آقایان که با استفاده از یک سری ادبیات مرسوم موجب گلایه‌مندی و ضربه زدن به انقلاب می‌شود عتراض دارد.

انتهای پیام/

 

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.