دفتر مقام معظم رهبری
titreno.ir
حرف تو
تاریخ انتشار : 17 ارد 1398 - 09:36
کد مطلب: 49313
آقای نقوی حسینی نماینده مردم ورامین در نطق خود وقتی می خواست مشکلات حوزه انتخابیه اش را مطرح نماید، در کمال تعجب به مقایسه غیرمعقولانه حوزه انتخابیه ایلام با حوزه انتخابیه خودش در تهران پرداخت.

به گزارش ایلام پویا، آقای نقوی حسینی نماینده مردم ورامین در نطق خود وقتی می خواست مشکلات حوزه انتخابیه اش را مطرح نماید، در کمال تعجب به مقایسه غیرمعقولانه حوزه انتخابیه ایلام با حوزه انتخابیه خودش در تهران پرداخت.

این نماینده مجلس در سخنان خود گفت: «چرا باید ایلام با جمعیت ۳۵۰هزار نفر جمعیت! سه نماینده در مجلس داشته باشد، ولی شهرستان ورامین با بیش از یک میلیون جمعیت تنها یک نماینده داشته باشد!»

در این نطق چند موضوع قابل بحث و پی گیری است:

۱- اولا چرا باید با الفاظ بسیار سخیف ایلام به عنوان مستمسکی برای دست یازیدن به امکانات بیشتر مثال زده شود؟

۲- چرا نمایندگان ایلام در این جلسه پاسخ محکمی که شایسته همچون نماینده ای باشد در صحن علنی مجلس به او ندادند؟

۳- چه اتفاقی افتاده که شأن و مقام و منزلت مردم ایلام در مجلس ملعبه کسی شود که به خوبی می داند مردم ایلام نه تنها مرزدارانی واقعی و جان بر کف برای صیانت و حراست از نوامیس آنها هستند بلکه ایلام به عنوان یک استان نفت خیز روزانه باید تأمین کننده منابع هیدروکربنی از جمله نفت باشد تا از محل فروش نفت استانهایی همچون تهران آنها آباد گردد و ما همچنان بایستی از ریزگردها و صدها مشکل دیگر مرزی رنج ببریم؟

۴- به راستی آقای حسینی با کدام منطق و رویکرد انسانی ایلام و نام ایلام را در نطق خود به سخره می گیرد؟

۵- آقای نقوی چرا با قصد تخریب! ضمن ارائه نمایش غلط از جمعیت استان ایلام، می خواهد حوزه انتخابیه خود را بزرگ و ما را کوچک و سخیف جلوه دهد؟ آیا نمایندگان مردم با شنیدن این لفاظی های نابخردانه و هدف دار خواهند توانست مظلومیت مردمان این سرزمین را فریاد بزنند؟ 

۶- تأسف من از این است که هیچکدام از نمایندگان ایلام تا کنون به این سخنان  پاسخ نداده‌اند و این نشان می دهد ایلام حیات خلوت خوبی است  برای تخریب و مثال زدن آقایانی که می خواهند برای حوزه های انتخابیه خودشان نان و نوایی به دست آورند.

انتهای پیام/

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.