دفتر مقام معظم رهبری
titreno.ir
حرف تو
تاریخ انتشار : 3 ارد 1398 - 09:23
کد مطلب: 49265
معاون عمرانی استاندار ایلام از پرداخت خسارت به مردم روستاهای سیل زده عرب رودبار خبر داد.

به گزارش ایلام پویا،  "احمد کرمی"، معاون عمرانی استانداری ایلام گفت: قطعی مسیر دسترسی، بالا آمدن آب دریاچه سیمره و احتمال وقوع برق‌گرفتگی از مهمترین خطراتی بودند که در سیل اخیر جان مردم عرب رودبار شهرستان سیروان را تهدید می‌کرد.

معاون عمرانی استاندار ایلام اظهار کرد: یکی از مطالبات همیشگی مردم در این منطقه دریافت خسارت‌های ناشی از ایجاد سد سیمره بود که با پیگیری‌های مکرر استاندار محترم، پرداخت خسارت به مردم روستاهای عرب رودبار که اراضی کشاورزی و املاک مسکونی آنان در محوطه دریاچه سد سیمره قرار می‌گیرد، آغاز شده است.

وی در ادامه افزود: در این ایام 5 وزیر به‌منظور بررسی وضعیت مناطق سیل‌زده به استان ایلام سفر و وزرای راه و شهرسازی، بهداشت و جهاد کشاورزی به‌صورت زمینی از روستاهای عرب رودبار بازدید میدانی کردند.

کرمی در ادامه گفت: در کمتر از 24 ساعت پس از وقوع سیل و زیر آب رفتن مسیر دسترسی، راه اضطراری و امدادی روستای چم‌شیر احداث شد.

وی ابراز کرد: پس از بالا آمدن آب سیمره و زیر آب رفتن مسیرهای قبلی این روستا، بلافاصله احداث مسیر دوم اضطراری از طریق جاده قاضی‌خان به‌طول 12 کیلومتر در دستور کار و اجرا قرار گرفت.

کرمی گفت: این مسیر در کمترین زمان ممکن از قاضی‌خان به داربلوط و سپس چم‌روته احداث شده و ایمن‌سازی و شن‌ریزی آن نیز در دستور کار است.

معاون عمرانی استانداری ایلام اضافه کرد: با توجه به شرایط خاص توپوگرافی این منطقه، راه‌سازی بسیار دشوار و طاقت‌فرسا است اما با بسیج تمام امکانات استان این اقدام صورت گرفت.

وی با اشاره به این‌که یکی از مشکلاتی که استعداد تبدیل شدن به بحران را داشت، زیر آب رفتن 3 کیلومتر از تیرهای برق و احتمال وقوع خطر برق‌گرفتگی در منطقه عرب رودبار بود که با تدابیر اعمال‌شده این مشکل برطرف شد و بیان داشت: با عملیات ضربتی و حضور 8 اکیپ اجرایی در مسیر صعب‌العبور این منطقه در کمتر از 72 ساعت اقدامات پیشگیرانه به‌عمل آمد.

کرمی تأمین آذوقه و وسایل اولیه مورد نیاز مردم این منطقه از طریق قایق، تشکیل قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده استان، جانمایی روستاهایی که قرار است منتقل شوند با مشورت مسئولین محلی در حال انجام است و در این راستا نیز اقدامات عمرانی بسیار مناسبی در روستاهای عرب رودبار انجام شده است.

انتهای پیام/

 

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.