دفتر مقام معظم رهبری
titreno.ir
حرف تو
تاریخ انتشار : 21 فرو 1398 - 10:03
کد مطلب: 49144
رئیس انجمن چشم پزشکی با بیان اینکه در چشم پزشکی زیر میزی وجود ندارد،گفت: از دولت انتظار داریم ارز دولتی در خصوص تجهیزات پزشکی را تأمین کند.

به گزارش ایلام پویا، " محمود جباروند"  رئیس انجمن چشم پزشکی در نشست خبری با بیان اینکه به هیچ وجه در چشم پزشکی زیرمیزی وجود نداشته است، گفت: ما باید تجهیزات گران خریداری کنیم و ارز دولتی در این خصوص حذف شده است.

وی ادامه داد: از دولت انتظار داریم تجهیزات چشم پزشکی با قیمت مناسب در اختیار ما قرار داده شود.

جباروند تصریح کرد: بیمه ها هزینه درمانی مربوط را به روز پرداخت نمی کنند و در نتیجه جایگزین کردن تجهیزات مورد نیاز با مشکل روبرو شده است.

رئیس انجمن چشم پزشکی با اشاره به اقدامات این انجمن در مناطق سیل زده ،افزود: تمام مراکز مربوط دانشگاهی و انجمن چشم پزشکی در این مناطق وجود ندارد و نیروی انسانی مورد نیاز تامین شده است و در آینده درمانگاه در این خصوص ایجاد خواهد شد.

وی بیان داشت: احتمال آلودگی خونی در مناطق سیل زده و اینکه در چشم اتفاق بیفتد به دلیل اینکه چشم در مقابل عفونت ها مقاوم است وجود ندارد و با مشکل آسیب چشمی مواجه نیستیم؛ ضمن اینکه انجمن چشم پزشکی ۵۰ میلیون تومان به این مناطق اختصاص داده است و متخصصان ما نیز علاوه بر حضور گروهی به صورت فردی از طریق کمیته امداد و هلال احمر در این مناطق حضور دارند.

جباروند عیوب انکساری و آب مروارید را شایع‌ترین بیماری های چشمی عنوان کرد و افزود: عفونت های چشمی ناشی از ویروس ها در فصل بهار و تابستان به دلیل آلودگی های استخرها شیوع دارد.

وی با اشاره به اعلام تعرفه های درمانی از سوی وزارت بهداشت، متذکر شد: تعرفه اعلامی کارشناسی شده نیست ؛در حالی که هزینه تامین تجهیزات چشم پزشکی بسیار بالاست و از دولت انتظار داریم تا ارز دولتی در اختیار چشم پزشکی قرار دهد تا تجهیزات چشم پزشکی توسط شرکت های مربوطه تهیه شود.

انتهای پیام/

 

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.