دفتر مقام معظم رهبری
titreno.ir
حرف تو
تاریخ انتشار : 29 مهر 1397 - 20:00
کد مطلب: 49078
سعیدی کیا گفت: تاکنون 144روستا در مدت زمان سه سال تحت پوشش قرار گرفتند.که در مجموع 12میلیارد تومان وام بدون سود به افراد متقاضی واگذار شده است که این امر سبب اشتغال زایی در این منطقه شده است.

به گزارش ایلام پویا محمد سعیدی کیا ریاست بنیاد مستضعفان در دیدار با حجت السلام کریمی تبار نماینده ولی فقیه با اشاره به فعالیت های بنیاد مستضعفان به تشریح عملکرد این بنیاد در روستای قلعه گنج کرمان پرداخت و در این راستا گفت:ایجاد صندوق اشتغال زایی از فعالیت های بنیاد مستضعفان است که افراد با هر مبلغ قابل توان ازمبلغ5 تا بیست هزار تومان سرمایه گذاری وسپس تسهیلات دریافت میکنند.وی با اشاره به این نکته مهمترین اتفاق واگذاری تصمیمات به مردم است اظهار کرد:پس از سرمایه گذاری کار اشتغال زایی انجام میگیرد و تاکنون 144روستا در مدت زمان سه سال تحت پوشش قرار گرفتند.که در مجموع 12میلیارد تومان وام بدون سود به افراد متقاضی واگذار شده است که این امر سبب اشتغال زایی در این منطقه شده است.

وی افزود:پرداخت 20میلیارد تومان وام روستایی از دیگر فعالیت های بنیاد مستضعفان در سراسر کشور است که سبب تولید اشتغال در صنایعی همچون صنعت دامداری کشاورزی گردشگری و سرمایه در گردش میشود ودر این راستا تا کنون 2هزار و چهارصد و پنجاه طرح مصوب شده است که 2هزار و صد و پنجاه طرح موفق به اخذ تسهیلات شده اند.
رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی افزود:تسهیلاتی مستقل به شهرستان هدف محرومیت زدایی واگذار میشود.
وی ضمن ابراز خرسندی از این موضوع اظهار داشت:شاهد افزایش اشتغال زایی و کاهش چشمگیر نرخ بیکاری در شهرستان ملکشاهی خواهیم بود.
وی ادامه داد: علاوه بر معیشت پایدار فعالیت های فرهنگی سواد آموزی، ورزشی آموزشی اعزام به مسابقات ورزشی نروژ از دیگر اقدامات بنیاد است.
سعیدی کیا در ادامه گفت:پس از قلعه گنج، چالداران واقع در آذربایجان غربی بعنوان شهرستان هدف محرومیت زدایی انتخاب شد.سعیدی کیا خاطر نشان کرد:جلب اعتماد مردم و تدوین برنامه های راهبردی و فرهنگ سازی میان مردم و مسئولان از جمله مهمترین اقداماتی است که باید در اولویت برنامه های مسئولان ذی ربط باشد کما اینکه شناسایی توانایی مردم و اولویت دادن به خواسته های مردم از مهمترین ضرورت های این بخش است.
تعیین شهرستان ملکشاهی از سوی وزارت کشور بعنوان ظرفیت توسعه و رفع محرومیت زدایی انتخاب نوید بخش توسعه در این شهرستان است.
حجت السلام کریمی تبار نماینده ولی فقیه استان در این گفتگو گفت:مقام معظم رهبری بارها واژه وفاداری را درباره مردم ایلام فرموده اند چرا که این واژه سزاور استقامت و وفاداری مردم این استان به انقلاب و نظام است وی درادامه افزود:استان ایلام نیارمند توجه ویژه مسئولان است چرا که علاوه بر جنگ تحمیلی و نبود بودجه عمرانی شاهد محرومیت و عقب ماندگی در این استان هستیم،وی خطاب به مهندس سعیدی کیا تاکید کرد:با توجه به عنایت مقام معظم رهبری به بنیاد مستضعفان و تجربه جهادی میطلبد اقدامات جهادی قابل توجهی جهت پیشرفت و رفع محرومیت زدایی در استان انجام داد.

قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام نیز از تلاش دولت و بنیاد مستضعفان برای توسعه و آبادانی شهرستان ملکشاهی خبر داد و گفت: با همکاری دولت و بنیاد مستضعفان و مشارکت همه جانبه مردم طرح توسعه ملکشاهی انجام میگیرد
قاسم سلیمانی در ادامه سخنان خود به تشریح بررسی های کارشناسی شده این شهرستان پرداخت و گفت: کار توسعه پایدار این شهرستان به زودی آغاز میشود.
سعیدی کیا پس از ورود به شهرستان ملکشاهی از باغ یک هکتاری انگور و پسته این شهرستان و دی کلینیک ملکشاهی دیدن کرد.و سپس عازم فرمانداری ملکشاهی جهت شرکت در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان ملکشاهی در محل فرمانداری این شهرستان شد
محمد تاسمه فرماندار ملکشاهی در جلسه اقتصاد مقاومتی با اشاره به موقعیت مکانی شهرستان ملکشاهی به تشریح مشکلات و موانع این شهرستان از جمله آب شرب مشکلات راه، و نبود بیمارستان و بیکاری پرداخت و گفت:امیدواریم با ورود بنیاد مستضعفان شاهد پیشرفت و کاهش چالش ها و استفاده مناسب از ظرفیت منابع طبیعی و انسانی این شهرستان باشیم.
سلام امینی نماینده مجلس شورای اسلامی با حضور در جلسه اقتصاد مقاومتی با حضور سعیدی کیا گفت:با وجود سه رودخانه گل گل سراب و ابو شماقیل شهرستان فاقد آب شرب مناسب است.امینی تصریح کرد:وجود گیاهان دارویی و صنایع متصل همچنبن صنایع دستی پتانسیل ایجاد اشتغال دراین شهرستان را دارد.
محمد سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان ملکشاهی ضمن اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر آبادانی مناطق محروم و ایجاد اشتغال بیان کرد:مرزها و دست های مردم است که سبب آبادانی میشود. وی افزود:ایجاد بستری امن جهت ایجاد فعالیت اقتصادی مردم ار مهمترین وظایف مسئولان است.چرا که مردم پتانسیل فعالیت های اقتصادی قابل توجهی دارند.
سعیدی کیا از اعطای تسهیلات8درصد پس از ارائه طرح توجیهی خبر داد و گفت:در حال حاضر2400تسهیلات روستایی پرداخت شده است و انتظار میرود طی سالهای آتی شاهد اشتغال پایدار در

سعیدی کیا افزود :مدیر ملی و محلی در شهرستان ملکشاهی تعیین و کار نظارت بر پیشرفت رفع محرومیت زدایی را انجام میدهند.
قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام نیز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان اظهار کرد:شهرستان ملکشاهی دارای پتانسیل قابل توجهی است اما وجود موانع مشکلات از جمله نبود اشتغال پایدار و نرخ بالای بیکاری و عدم تراز هزینه و درآمد سبب بروز مشکلاتی دراین منطقه شده است. قاسم سلیمانی خطاب به سعیدی کیا افزود: ترویج فرهنگ کار و فرهنگ استفاده از منابع و ایجاد منابع پایدار از سوی بنیاد مستضعفان فرصتی برای خدمت به مردم و جلب اعتماد مردم و ایجاد روحیه جهاد گری را به دنبال خواهد داشت.

لازم به ذکر است محمد سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی پس از اتمام جلسه اقتصاد مقاومتی شهرستان ملکشاهی از مراحل پیشرفت تصفیه خانه آب این شهرستان با توان تصفیه160لیتر آب در یک ثانیه بازدید کرد.

پایان/

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.