دفتر مقام معظم رهبری
titreno.ir
حرف تو
تاریخ انتشار : 17 فرو 1397 - 17:43
کد مطلب: 49013
میهن پرست گفت: بارونق تولید داخلی، بیکاری و آسیب‌های اجتماعی و مشکلات خانوادگی کاهش پیدا خواهد کرد و حمایت از تولید ملی، درواقع بخش درون‌زای اقتصاد است و باید تلاش کرد که واحدهای کوچک اقتصاد فعال شود و از طرفی نیز واردات غیرضروری را کاهش داد.

به گزارش ایلام پویا، حجت‌الاسلام شهاب‌الدین میهن‌پرست، امام‌جمعه شهر چوار، ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه، با اشاره به خطبه 833 کتاب شریف نهج‌البلاغه، اظهار کرد: حضرت امام علی (ع) در این خطبه می‌فرماید که خداوند با حسابگری دقیق خود بر شما مسلط است، در برابر کارهایی نیکو به شما پاداش می‌دهد و با نعمت‌های گسترده و بخشش‌های بی‌حساب، شمارا گرامی داشته و مشمول لطف خود قرار داده است.
 
وی، بابیان اینکه در این بیانات امام علی (ع) دو نکته وجود دارد، افزود: مولی علی (ع) در این جملات از مردم می‌خواهد که با توجه به صفات و افعال خداوند متعال، تقوی بورزند و نکته دوم اینکه توجه به خداوند هستی آفرین که می‌تواند منطق انسان حقیقی را در تهیه و بهره‌برداری از وسایل و ابزارهای زندگی طبیعی به انسان بیاموزد و بدون توجه به این منطق هیچ قدرتی نمی‌تواند آدمی را از سوءاستفاده از تهیه و برخورداری از وسایل و ابزار زندگی بازدارد.
 
امام‌جمعه چوار، با اشاره به اینکه در ادامه این خطبه آمده است که برای آن خدایی که شما را با حجت‌های کامل و دستوارت روشن از مخالفت فرمانش بر حذر داشته است، ابراز کرد: علامه جعفری می‌فرماید که منظور از عقل سلیم، انسانی است که در وجود انسان‌های عاقل قرار دارد و آن حجت باطنی است که می‌تواند راهنمای خوبی برای انسان باشد و این عقل جلوی خلاف انسان را می‌گیرد و البته یک تفسیر دیگر همان معنای ظاهری یعنی انبیاء و رسولان هستند.
 
حجت‌الاسلام میهن‌پرست در ادامه با اشاره با نام‌گذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری با عنوان حمایت از کالای ایرانی، تصریح کرد: همه ما باید نسبت به کالای ایرانی تعصب داشته باشیم، باید هدف ما تقویت اقتصاد ملی کشور باشد، اگر به خرید کالای ایرانی تعصب داشته باشیم، اقتصاد کشور رونق پیداکرده و شکوفا می‌شود.
 
وی، بابیان اینکه حمایت از کالای ایرانی نیازمند همکاری و تعامل مردم، کارخانه‌ها، بازاریان و مسئولان است، گفت: تقویت تولید داخلی و کاهش واردات کالاهای غیرضروری با داشتن مشابه داخلی از پایه‌های اقتصاد مقاومتی است که نیازمند اقدام، عمل و ابتکار است.
 
امام‌جمعه شهر چوار، افزود: اگر از تولید داخلی حمایت شود، اقتصاد کشور به‌طورقطع رونق پیدا خواهد کرد و موجب تقویت کارخانه‌ها داخلی و ایجاد اشتغال جوانان خواهد شد که اساس این کار نیز توجه به تولید داخلی و حمایت از کالای ایرانی و مصرف کالای داخلی است.
 
حجت‌الاسلام میهن‌پرست، بابیان اینکه بارونق تولید داخلی، بیکاری و آسیب‌های اجتماعی و مشکلات خانوادگی کاهش پیدا خواهد کرد، اظهار کرد: حمایت از تولید ملی، درواقع بخش درون‌زای اقتصاد است و باید تلاش کرد که واحدهای کوچک اقتصاد فعال شود و از طرفی نیز واردات غیرضروری را کاهش داد.
 
امام‌جمعه شهر چوار در ادامه با اشاره به زندگی و سیره حضرت امام موسی کاظم (ع)، ابراز کرد: دورانی که امام کاظم (ع) در آن زندگی می‌کرد مصادف با نخستین مرحله استبداد و ستمگری حکام عباسی بود این اعمال فشار از زمان امام صادق (ع) آغاز شد و تا زمان امام رضا (ع) که دوره خلافت مأمون بود به‌شدت هر چه تمام‌تر ادامه یافت.
 
وی، در پایان با تأکید بر الگو قرار دادن سیره امام موسی کاظم (ع) برای همه اقشار جامعه، خاطرنشان کرد: امام باقر (ع) و امام صادق (ع) باتربیت شاگردان فراوان، بنیه علمی و حدیثی شیعه را تقویت کرده بودند و جنبشی عظیم در میان شیعه پدید آورده بودند و رسالت امام موسی کاظم (ع) آن بود که در این حرکت علمی، توازن و تعادل فکری را میان شیعیان برقرار کند.
شبستان
انتهای پیام/

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.