دفتر مقام معظم رهبری
titreno.ir
حرف تو
تاریخ انتشار : 3 اسف 1396 - 13:55
کد مطلب: 48637
آنهایی که امام جمعه ایلام را مردمی نمی دانند بهتر است آماری از آموزش و پرورش استان بگیرند و بپرسند که ایشان در طول سال برای اقامه نماز جماعت در بین دانش آموزان به چندین مدرسه می روند؟ آیا هر عالمی در جشن تکلیف دختران کوچک دانش آموز حاضر می شود؟

ایلام پویا، یادداشت مهمان/صادق مرادی:: متاسفانه مدتی است که تعدادی به جای مطالبه گری در مسیر، هجمه ای را علیه نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام آغاز کرده اند که البته هیچ فرد عاقلی این موارد را سهوی و بدون کار گروهی و اتاق فکر نمی داند.

این افراد با انتقاداتی همچون غیر مردمی بودن، اشرافی زندگی کردن و ... فضای مجازی را در روزهای اخیر به سمت انتقادات تند علیه ایشان برده و در آخرین مورد با بزرگ نمایی کردن لغو یادواره علمای استان به دستور امام جمعه ایلام و بدن ذکر دلایل این لغو، به این فضا دامن زدند.

حکایت امام جمعه ایلام همانند حکایت امام جمعه سرپل ذهاب شده است که به دلیل هم دردی با مردم شهرش، دو ماه را در کانکس زندگی کرد ولی هیچ کس این حرکت شایسته را ندید ولی اگر همین شخص اگر سوار خودرو گران قیمتی شود فورا بانگ وامصیبتا و واسلاما و علی الاسلام والسلام در عالم طنین افکن می شود.

آنهایی که امام جمعه ایلام را مردمی نمی دانند بهتر است آماری از آموزش و پرورش استان بگیرند و بپرسند که ایشان در طول سال برای اقامه نماز جماعت در بین دانش آموزان به چندین مدرسه می رود؟ آیا هر عالمی در جشن تکلیف دختران کوچک دانش آموز حاضر می شود؟
حضور در بین دانشجویان، حضور در مراسم ختم بزرگان و انسان های خوش نام شهر، آیا نشانه مردمی بودن نیست؟

حضور در مراسمات ملی و مذهبی با وجود وضعیت بدنی ایشان آیا گواهی برای مردمی بودن ایشان نیست؟

امام جمعه ایلام در ایام اربعین و با وجود ناراحتی های بدنی به صورت مداوم از مرز ایلام بازدید نمود و برخی از مشکلات را شخصا و با درایت خود حل نموده و 4 بانده نمودن جاده ایلام مهران نیز با رایزنی های وی با فرماندهان قرارگاه خاتم (ص) و تاکیدات ایشان منجر به امضاء قرارداد با استانداری ایلام و این قرارگاه شد.
مردم ایلام به خوبی می دانند که 5 دقیقه از خبر 15 دقیه ای ایلام مربوط به امام جمعه ایلام است و اگر گروه خبری بخواهند همه دیدارها و برنامه های ایشان را پوشش دهند باید همه 15 دقیقه خبر را به وی اختصاص دهند چرا که حجم برنامه های ایشان بسیار زیاد است.

به عنوان مثال در روز سی بهمن ماه از 7 صبح در سپاه امیرالمومنین (ع) استان برنامه ای با حضور شهدای گمنام برگزار می شود و سخنران آن برنامه آقای لطفی است، سپس ایشان به میدان شهدا عزیمت می نمایند تا در تشییع پیکر مطهر شهدا شرکت نمایند و بلا فاصله به ستاد انتظامی استان می روند تا در مراسم تشییع و تدفین یکی از شهدای گمنام حاضر شوند و بعد هم اقامه نماز ظهر و سپس دیدارهای مردمی در دفتر و شب هم اقامه نماز جماعت مغرب در مسجد جامع و برنامه شب شهادت حضرت فاطمه (س) که ایشان سخنران آن برنامه بوده است.
آیا این اشرافی گری است؟ آیا این دوری گزیدن از مردم نام خواهد گرفت؟

اما آیا کسی هست یک مدیر استانی را بدون سوار شدن به خودروی سوزوکی نشان دهد؟ آیا مردمی بودن و اشرافی زندگی نکردن فقط مخصوص روحانیون است؟

ولی این را باید دانست که خودروی عمومی امام جمعه ایلام پژو 405 بوده و به صورت بسیار محدود از خودروی پرادو (مربوط به تیم حفاظت ایشان) استفاده میکند که بیشتر برای سفر های برون استانی است که آن را در بوق و کرنا کرده اند.

سوال دومی که باید این افراد به آن پاسخ دهند آن است که آیا از منزل مسکونی و خودروی شخصی مدیران استان خبر دارید؟ آیا دفتر و محل کار نماینده محترم ولی فقیه در استان را می توان به مثابه منزل ایشان دانست؟

در خصوص جشن تولد نوه ایشان قابل ذکر است که آن جشن تولد میلیاردی که در انتقادات علیه ایشان آمده است ،واقعا اینطوری نیست .

این جشن در مسجد بقیت الله تهران برگزار شده و باید پرسید کدام مسجد هست که تالار شیک و لاکچری داشته باشد؟ این مسجد متعلق به ایلامیان مقیم تهران بوده و سالنی هم در کنار آن ساخته شده و برای همه و به قیمت ارزان به همگان واگذار می شود.

قابل ذکر است این اولین نوه آقای لطفی بوده و از دلایل حضور برخی هنرمندان و فوتبالیست های ملی پوش در این جشن تولد، برمیگرده به فوتبالیست بودن برادر زاده حجت الاسلام لطفی که ایشان دوستان خودشو دعوت گرفته است.
اما اگر برادر زاده فوتبالیست آقای لطفی دوستان خودشو دعوت کند، آیا این یعنی میلیاردی بودن جشن؟

در خصوص برخی اتهامات مبنی بر لغو شدن یادواره علمای استان به دستور جناب آقای لطفی واقعا جای تاسف دارد چرا که فقط یک بعد قضیه مطرح شده است چرا که ایشان چند روز پیش هم در این باره صحبت کردند و اظهار داشتند که بزرگداشت عالمی همچون آیت الله حیدری ایلامی باید در حد کنگره باشد و با برنامه ریزی لازم برگزار شود.

اولا تا کنون چند بار گرامیداشت آیت الله حیدری ایلامی و علما و شهدای روحانی برگزار شده، و در چند مورد هم جناب آقای لطفی سخنران بوده که تصاویر این برنامه ها با جستجوی کوچکی در فضای مجازی رویت خواهد شد.

نماینده ولی فقیه بیش از صدها بار به نیکی از علمای استان و در مراسمات مختلف از مرحوم تعمیرکاری، مروارید وسلطانی (علیهم رحمه) نام برده و در مراسمات مختلف از جمله در گرامیداشت فتح میمک که در دیماه امسال برگزار شد به نقش اساسی آیت الله حیدری ایلامی در ساماندهی مردم عشایر و مبارزات ایشان اشاره داشتند که با جستجوی کوتاهی در سایت ها این موضوعات نیز قابل رویت بوده و بسیاری از مردم به این موضوع صحه می گذارند.

قصد اطاله کلام نیست ولی لازم به توجه است که جناب آقای لطفی حدود ۱۶ سال است که نماینده حضرت آقا دراستان است و هیچ عقل سلیمی این موضوع را بر نمی تابد که رهبر معظم انقلاب از حال و روز نماینده خود در استان ها با خبر نباشد و مطمئنا بازرسی بیت رهبری و خود ستاد سیاست گذاری ائمه جمعه دائما در حال رصد ایشان هستند .

حجت الاسلام لطفی شاگرد آیت الله العظمی بهاالدینی و علامه حسن زاده آملی و آیت الله جوادی آملی هستند و اگر به صفحه سایت نمازجمعه ایلام سری بزنید متوجه تفقدات آقای بهاالدینی از ایشان خواهید بود.

در پایان همگان را به رعایت تقوا دعوت میکنیم.

انتهای پیام/

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.