دفتر مقام معظم رهبری
titreno.ir
حرف تو
وقتی باورها فقط روی مرز حق و باطل تمرکز یافته بود
روی خط انقلاب با "علیمحمد مویدی" از مبارزان انقلابی در ایلام
تاریخ انتشار : 22 بهم 1396 - 01:48
کد مطلب: 48469
مساجد، کانون انقلاب و سنگر مبارزه و پایگاه هم دلی و تعاون بود مرزهای خودخواهی، قوم گرایی و بخشی نگری رنگ باخته وباورها فقط روی مرز حق و باطل تمرکز یافته بود.

به گزارش ایلام پویا،  وقتی بهمن  57 رسید، روزها به شتاب از پی آمدند و فرصتی برای تیرگی باقی نگذاشتند، چنان که شب ها فانوس فریادهای (الله اکبر) بر بام سرنوشت این ملت، درخشش دو چندان یافت و خورشید این قوم از پس سان ها تبعید به ایران بازگشت. امام آمده است، انقلاب به لبخند پیروزی دل سپرده است و دهه  فجراندک اندک شکوه جاودانه اش را به رخ می کشد. خورشید در جشنی بی غروب بر بام روشن جهان ایستاد و تولد جمهوری اسلامی را نظاره کرد.
هلهله پیروزی در گوش خانه ها و خیابان ها پیچید و عطر گلاب و صلوات در ساحل آرامش انقلاب، مواج شد، صمیمی ترین فصل زندگی ما در بهمن آغاز شد و در سایه  خورشیدی ترین مرد قرن به بام عام تفضل و رحمت الهی راه یافتیم و صبح روشن آزادی را به تماشا ایستادیم.
"علیمحمد مویدی" مبارز روزهای انقلاب در گفتگو با خبرنگار ما از خاطرات مبارزاتش و به آتش کشیدن مشروب فروشی پارک جنگلی ششدار میگوید .
وی دراین خصوص گفت: در سال 56 پارک جنگلی ششدار و مشروب خوری  اقامتگاه روزهای تعطیل مسئولان و مامورین حکومتی بود.دریکی از روزهای جمعه ماه رمضان سال 56به همراه دو نفر از دوستان با عبور از کوههای منجل و استفاده از دوربین شکاری پارک جنگلی را زیر نظر گرفتیم با تاریک شدن هوا از جمعیت کاسته شد و در نهایت سه مامور مشغول نگهبانی شدند که پس از ساعتی دو نفر دیگر پارک را ترک و مامور سوم به نگهبانی مشروب خانه مشغول شد.
ساعتی بعد مامور مسلح به خواب رفت و "ایوب شوهانی" و "عبداللهی" به وسیله بطری بنزین دور تا دور مشروب خانه آماده انفجار کردن و من هم با سلاح سرد کنار مامور درخواب ایستادم تا در صورت بیدار شدن فرصت عکس العمل را از وی بگیرم با پرتاب کوکتول مولوتف مشروب خانه را به آتش کشیدیم و به سرعت از پارک جنگلی دور شدیم.
علیمحمد مویدی درادامه گفت: با حرکت به سوی چوار و کوههای منجل موفق شدیم   قلاقیران را دور بزنیم و وارد شهر شویم از آنجا که حکومت نظامی بود سحر به ایلام رسیدیم و در جواب مامورین حکومت نظامی اقامه نماز صبح در مسجد را بهانه کردیم و هر کدام  خود را از یک مسیر به خانه رساندیم.
مویدی در ادامه گفت:خانواده ام از جریان بی خبر بودند و برادرم را درجریان گذاشتم که برای احتیاط از شناسایی رد پا و کفش در پارک جنگلی کفش های آدیداس مرا در چاله ای پنهان کرد. صبح روز بعد استاندار تمام ادارات را دعوت و پس از ایراد سخنرانی و تهدید اشد مجازات را برای عامیلین خواستار شد.
مویدی افزود:حادثه انفجار مشروب خانه پارک جنگلی در روزنامه کیهان آن روزها و BBC منتشر شد.
وی در بخش دیگر از خاطزاتش میگوید:  سر دادن شعار های انقلابی پس از نماز مغرب در مسجد جامع ایلام سبب شد تا مامورین مسجد را محاصره کنند و پس از آگاهی مردم شهر از محاصره مسجد به سوی مامورین هجوم آورده و سعی در حمله به ماموران را داشتند؛ رئیس شهربانی از  حاج "سهراب عبداللهی"  خواست مردم را به آرامش دعوت کرده و با تضمین جان افراد حاضر در مسجد سعی در آرامش مردم شهر که از هر نقطه به سوی مسجد و ماموران هجوم آورده بودند را داشت.
مویدی درپایان اظهار کرد: پرتاب نارنجک صوتی به جمعیت ماموران که قصد تیراندازی به افراد حاضر در تظاهرات را داشتند و محوطه شهربانی از دیگر فعالیت های من در مبارزه با رژیم طاغوت است.
خبرنگار:اکبر یعقوبی
انتهای پیام/

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.