دفتر مقام معظم رهبری
titreno.ir
حرف تو
تاریخ انتشار : 28 دى 1396 - 13:14
کد مطلب: 47793
شهر چوار در زمینه اینترنت، تلفن ثابت، همراه اول و ایرانسل، زیر ساخت های مخابرات، عدم آنتن دهی تلفن همراه در برخی روستاها و راه‌های مواصلاتی و برخی مسائل دیگر در این زمینه دچار مشکلات عدیده‌ای است که نیازمند توجهات ویژه مسئولان است.

به گزارش ايلام پويا؛ تلفن و اینترنت از نیازهای اساسی زندگی مردم است و می‌توان گفت در حال حاضر بسیاری از خدمات اجتماعی، اقتصادی، آموزشی و... از طریق شبکه مخابراتی و زیرساخت‌های مربوط به آن فراهم می‌شود.
قرن جدید، قرن ارتباطات و تکنولوژی است و اینترنت نقش تاثیرگذاری در زندگی مردم ایفا می‌کند، گرایش مردم به استفاده از اینترنت و احساس نیاز به این فناوری رو به افزایش است.
در سال‌های اخیر تلاش‌های بسیاری در سطح کشور در زمینه توسعه شبکه‌های مخابراتی صورت گرفته است و چندین اپراتور بزرگ تلفن همراه نیز در کشور مشغول به فعالیت هستند که دامنه گسترش آنها از کلان‌شهرها تا روستاهای دورافتاده کشیده شده است.
رقابت اپراتورهای فعال در این زمینه باعث شده است تا شاهد ارائه امکاناتی بسیار خوبی و آنتن دهی مطلوب در اکثر نقاط کشور باشیم ولی هنوز هم نقاطی هستند که در این زمینه مشکلاتی دارند.
در قرن جدید که قرن تکنولوژی و ارتباطات است مشکل آنتن دهی موبایل و عدم دسترسی به اینترنت یک مشکل اساسی است.
در استان ایلام نیز گام هایی در این زمینه برداشته شده است اما متاسفانه در شهر چوار هنوز هم مشکلاتی عدیده ای در این زمینه وجود دارد.
شهر چوار در زمینه اینترنت، تلفن ثابت، همراه اول و ایرانسل، زیر ساخت های مخابرات، عدم آنتن دهی تلفن همراه در برخی روستاها و راه‌های مواصلاتی و برخی مسائل دیگر در این زمینه دچار مشکلات عدیده‌ای است که نیازمند توجهات ویژه مسئولان است.
در حالی که هر روز تکنولوژی جدیدی وارد بازار می‌شود و اینترنت یکی از ملزومات استفاده از آنها است، مردم شهر  چوار با کمبودها و مشکلات زیادی در زمینه استفاده از اینترنت روبرو هستند.
"عباس خانمحمدی" نائب رئیس شورای شهر چوار در گفتگو با خبرنگار  ایلام پویا،  از وضعیت نامناسب اینترنت چوار خبر داد و گفت: وضعیت اینترنت وای فای خانگی و خطوط تلفن همراه اول در چوار با مشکل مواجه است.
این عضو شورای اسلامی شهر چوار اظهار کرد: قطع تماس اپراتور همراه اول در اکثر مواقع نوسان و قطعی برق، عدم سرویس دهی یکپارچه در سطح شهر و کندی اینترنت سبب مشکلاتی برای همشهریان شده است.
وی افزود: اینترنت ابزاری لازم برای کاربران جهت انجام تمامی ثبت نام ها، نتایج آزمون موسسات و دانشگاه ها و فعالیت های بانکی محسوب می شود.
خانمحمدی تصریح کرد: در مواردی بازشدن صفحه وب ساعتها طول میکشد.

عضو شورای شهر چوار یادآور شد: شهری با دارا بودن دانشگاه، شرکت های پتروشیمی و گاز و ادارات مختلف و شهرک صنعتی و خصوصا افراد تحصیل کرده  با مدارک علمی بالا، نیازمند اینترنت با سرعت و افزایش پهنای باند است اما دسترسی به اینترنت همواره با مشکل بوده ودر ساعاتی از روز خارج از دسترس است.

خانمحمدی تاکید کرد: وعده های مسئولان تحقق نیافته و نبود شخص پاسخگو از سوی مخابرات سبب سردرگمی کاربران شده است.چرا که مخابرات چوار توسط یک کارمند اداره می شد اما با بازنشستگی این فرد و نبود جایگزین سبب شده تا جایی برای بیان مشکلات اینترنت چوار وجود نداشته باشد.

 

انتهای پیام/

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.