دفتر مقام معظم رهبری
titreno.ir
حرف تو
تاریخ انتشار : 24 دى 1396 - 07:00
کد مطلب: 47790
نائب رئیس شورای اسلامی شهر چوار عنوان کرد: شرکت ها و کارخانجات صنعتی وعده های خود را مبنی بر اشتغال افراد بومی محقق نکردند؛ همچنین تعطیلی کارگاه ها و شرکت های شهرک صنعتی سبب مهاجرت و بیکاری در این منطقه است.

"عباس خانمحمدی" نائب رئیس شورای اسلامی شهر چوار در گفتگو اختصاصی با خبرنگار ایلام پویا از مهاجرت بواسطه عدم اشتغال جوانان در شهر چوار ابراز نگرانی کرد و گفت: علیرغم وجود شرکت ها  و کارخانجات صنعتی در شهر چوار، جمعیت بیکار دارای آمار بالایی است.
خانمحمدی اظهار کرد: شرکت ها و کارخانجات صنعتی وعده های خود را مبنی بر اشتغال افراد بومی محقق نکردند؛ همچنین تعطیلی کارگاه ها و شرکت های شهرک صنعتی سبب مهاجرت و بیکاری در این منطقه است.
وی افزود: علیرغم وجود افراد تحصیل کرده، درصد بالایی از جمعیت چوار به کارگری و کشاورزی اشتغال دارند و همین امر منجر به درآمد متوسط و رو به ضعیف شده است.
خانمحمدی یادآور شد: عدم بومی سازی شرکت های فعال درمنطقه و اشتغال نیروهای غیر بومی سبب مهاجرت جوانان شهر و اشتغال نیروهای شهرستان و استان های دیگر شده است.
وی گفت: میبایست شرکت های فعال در منطقه جذب کارگران خود را اولویت بندی کرده و به نیروی بومی نگاه ویژه ای داشته باشند.

عضو شورای شهر چوارافزود: بیکاری جوانان  تحصیل کرده دارای آمار بالایی است و جدا از این موضوع بیکاری کارگران این خطه عیلرغم وجود شرکت های عظیم پتروشیمی و گاز سبب دغدغه و نگرانی مردم شهر شده است.
وی درپایان افزود:لازم است مسئولین با در نظر گرفتن آمار بیکاری که سبب مشکلاتی همچون طلاق اعتیاد و مهاجرت می شود اعمال شایسته ای را در راستای بومی سازی کارگران در چوار انجام دهند.
انتهای پیام/

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.