دفتر مقام معظم رهبری
titreno.ir
حرف تو
مدیر کل شبکه‌های مردمی و مؤسسات عام‌المنفعه کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور:
استان ایلام با دارا بودن ذخایر نفت، گاز، پتروشیمی شایسته سطح بالای محرومیت نیست
تاریخ انتشار : 13 دى 1396 - 12:21
کد مطلب: 47675
مدیر کل شبکه‌های مردمی و مؤسسات عام‌المنفعه کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور گفت: استان ایلام از لحاظ دارا بودن ذخایر نفت و گاز استانی غنی بوده و لازم است از از ظرفیت‌های ذخایر نفت و گاز استان ایلام برای کمک به نیازمندان بهره‌گیری شود .

به گزارش ایلام پویا، "بهمن دستاری" مدیر کل شبکه‌های مردمی و مؤسسات عام‌المنفعه کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور در سفر به استان ایلام  و در دیدار با مدیر شرکت مهندسی و توسعه میدان نفتی سروک آذر که باحضور مدیرکل کمیته امداد استان ایلام در شهرستان مرزی مهران برگزار شد،گفت: از توانایی‌های شرکت‌ها و موسسات نفتی این استان در زمینه های توانمندسازی خانواده های مددجو، کمک به ایتام و نیازمندان و همچنین بکارگیری بیکاران جویای کار می توان بهره گیری کرد.

مدیر کل شبکه‌های مردمی و مؤسسات عام‌المنفعه کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور اظهار کرد: کمیته امداد برای احیای شرایط زندگی خانواده‌های مددجو  و قبل از برآورده کردن نیاز خانوارها، استعدادهای آنان را شناسایی می‌کند .
دستاری با بیان اینکه کمیته امداد و دولت تمام تلاش خود را در کمک به نیازمندان به کار گرفته‌اند، یادآور شد: باید به این نکته هم توجه کرد که دولت و نهادها توانایی محدودی دارند و لازم است سازمان‌های دیگر برای دستگیری بیشتر از مردم وارد عرصه شوند .
مدیرکل شبکه‌های مردمی کمیته امداد کشور با بیان اینکه توانمندسازی خانوار‌های مددجو از برنامه‌های مهم و اساسی کمیته امداد است، اضافه کرد: در موضوع توانمندسازی لازم است استعدادها و توانایی‌های سازمان‌های دیگر را برای مشارکت در این طرح شناسایی کنیم و در این زمینه دیدگاه‌ها و راهکارهای متنوع این سازمان‌ها بسیار اهمیت دارد .
دستاری با بیان اینکه استان ایلام با دارا بودن ذخایر نفت، گاز، پتروشیمی و قابلیت‌های دیگر شایسته سطح محرومیت در سطح بالایی نیست، افزود: باید از چنین ظرفیت‌هایی برای رفع محرومیت و کمک به نیازمندان بهره‌گیری کرد .
وی ادامه داد: بسیاری از فرزندان خانواده‌های مددجو دارای استعدادها و توانایی‌های کاری بالقوه بوده که با شناسایی این افراد، آموزش دادن آن و همکاری شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف می‌توان این افراد را وارد عرصه اشتغال کرده و از این طریق به اقتصاد کشور کمک کرد .
مدیرکل شبکه‌های مردمی کمیته امداد کشور با عنوان اینکه کمیته امداد هم در زمینهٔ پیشگیری از فقر و هم درمان آن فعالیت دارد، گفت: پیشنهاد می‌کنیم با هدف پیشگیری و درمان فقر در این استان نمایندگانی از طرف شرکت مهندسی و توسعه میدان نفتی سروک آذر انتخاب تا از این طریق راهکارها و پیشنهاد‌ها لازم را به ‌منظور توانمندسازی خانواده‌ها به مسئولان کمیته امداد استان ایلام ارائه کنند.

 

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.