دفتر مقام معظم رهبری
titreno.ir
حرف تو
تاریخ انتشار : 15 دى 1396 - 20:17
کد مطلب: 47670
امام‌جمعه شهر چوار گفت: دشمنان سیلی خورده به دنبال انتقام از ملت ایران اسلامی هستند و مسئولان باید نسبت به گرانی‌ها توجه جدی کنند و نگذارند مردم به‌زحمت بیفتند، برای مردم دل بسوزانند و مشکلاتشان را حل کنند.

به گزارش ایلام پویا، حجت‌الاسلام "شهاب‌الدین میهن‌پرست"، امام‌جمعه چوار، ظهر امروز (15 دی) در خطبه‌های این هفته نماز جمعه در مسجد جامع این شهر، گفت: یکی از راه‌های خداشناسی توجه و تفکر در آفرینش جهان است.
وی افزود: حضرت امام علی (ع) در گفتار علمی به مراحل دقیق آفرینش اشاره‌کرده است که خداوند بزرگ ابتدا هوا و سپس آب و آنگاه دیگر پدیده‌ها را آفریده و امروزه نیز همه دانشمندان این حقیقت را قبول دارند که آب از اکسیژن و هیدروژن پدید آمده و آغاز آفرینش از هوا و توده‌های بخار بوده است.
امام‌جمعه شهر چوار، ابراز کرد: خداوند در زمین آبی روان ساخت، آبی که امواج متلاطم آن شکننده بود و یکی بر دیگری می‌نشست، آب را بر بادی طوفانی و شکننده نهاد و باد را به بازگرداندن آن فرمان داد و به نگهداری آب مسلط ساخت و حد و مرز آن را به‌خوبی تعیین فرمود.
وی، یادآور شد: سپس خداوند سبحان طوفان را برانگیخت و آب را متلاطم ساخت و امواج آب را پی‌درپی در هم کوبید که این امر اشاره به علم دریاشناسی و موج شناسی دارد، خداوند در باران، دریا، ابر و خشکی و کوه و قله‌های بلند، نظمی ایجاد کرد که امروز با تحقیق و پژوهش همه دانشمندان، در راستای پی بردن به آن، علم و دانش‌های مختلفی به وجود آمده است.
حجت‌الاسلام میهن‌پرست، در ادامه با اشاره به حوادث اخیر در کشور، بابیان اینکه برای هر ملت و کشوری، امنیت اولویت نخست است، افزود: از مسیر آشوب و اغتشاش نه‌تنها هیچ گره‌ای از مشکلات مردم گشوده نمی‌شود بلکه گره کور دیگری به مشکلات پیشین افزوده می‌شود.
امام‌جمعه شهر چوار، بابیان اینکه اتاق فرمان آشوب و اغتشاشات اخیر در خارج از کشور بوده است، یادآور شد: مردم عزیز ایران اسلامی در همان ابتدا صف خود را از آشوبگران جدا کردند، در حوادث اخیر دشمنان با تمام توان تلاش کردند که کشور را با چالش جدید روبرو کنند اما وحدت و انسجام ملی، راه را بر منافقین، تکفیرها و اربابان خارجی آنان بست.
وی، بیان کرد: راه تعالی و پیشرفت کشور در نصب العین قرار دادن فرمایشات مقام معظم رهبری همچون لزوم توجه جدی به اقتصاد مقاومتی، عدم اعتماد و اتکا به بیگانگان در حل معضلات اقتصادی و لزوم مهار فضای افسارگسیخته مجازی و مراقبت از نفوذ عناصر نفوذی در مراکز تصمیم‌گیری و تصمیم‌ساز اسلامی قرار دارد.
حجت‌الاسلام میهن‌پرست، با تأکید بر انسجام ملی و اتحاد علیه توطئه‌های دشمنان، ابراز کرد: نظام مقدس اسلامی خدمات و دستاوردهای بسیار بزرگی در طی 4 دهه داشته است که باید این خدمات بیان شود، امروز دشمن در تلاش است با ایجاد ناامنی و ناآرامی در کشور، کارآمدی نظام را زیر سئول برده و منافع شوم خود را دنبال کند.
وی، بابیان اینکه دشمنان سیلی خورده به دنبال انتقام از ملت ایران اسلامی هستند، گفت: مسئولان امروز باید نسبت به گرانی‌ها توجه جدی کنند و نگذارند مردم به‌زحمت بیفتند، برای مردم دل بسوزانند و مشکلاتشان را حل کنند.
امام‌جمعه ایلام، افزود: دشمنان با طرح برخی مسائل و تحریک گروه‌های حساس جامعه ازجمله جوانان با مسائلی چون عوامل اقتصادی مانند گرانی و تورم، عوامل اجتماعی مانند بیکاری و تبعیض، عوامل روانی مانند سیاه نمایی و بزرگنمایی مسائل و مشکلات و ایجاد رفتارهای احساسی و پرخاشگرانه به دنبال منافع و مطامع شوم خود هستند که باید جامعه با بصیرت در مقابل این توطئه‌ها با وحدت و انسجام مقابله کنند.
حجت‌الاسلام میهن‌پرست در ادامه به اجرای طرح استعماری حذف حجاب به دست رضاخان در سال 1314 اشاره کرد و گفت: حجاب و عفاف و استفاده از پوشش اسلامی در سطح جامعه بسیاری از آسیب‌های اجتماعی را ناشی از عدم رعایت آن را از بین می‌برد و موجب ایجاد جامعه‌ای سالم خواهد شد.
وی، در پایان به سالروز ترور شهید احمدی روشن از شهدای هسته‌ای کشور به دست ایادی منافقین کوردل اشاره و خاطرنشان کرد: ایران اسلامی به همت جوانان انقلابی و متعهد توانسته در عرصه‌های مختلف علمی، فناوری، دفاعی و موشکی به موفقیت‌های بسیار بزرگی برسد و در اقتصاد نیز می‌توان با تکیه‌بر نیروها و توان و ظرفیت داخلی به این موفقیت نیز دست‌یافت.
انتهای پیام/

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.