دفتر مقام معظم رهبری
titreno.ir
حرف تو
تاریخ انتشار : 15 دى 1396 - 16:22
کد مطلب: 47668
لطفی گفت: فرمان آشوب و اغتشاش در اتاق فکر آمریکا، آل سعود و رژیم صهیونیستی صادر شد و حمایت رئیس جمهور آمریکا، رژیم صهیونیستی، اتحادیه اروپا و مجموعه ضد انقلاب، رژیم فاسد آل سعود حاکی از فتنه جدیدی شبیه فتنه 88 بود.

به گزارش ایلام پویا، حجت الاسلام والمسلمین "محمدنقی لطفی" در خطبه های امروز نمازجمعه ایلام گفت: سران فتنه 88 به خاطر جاه طلبی و قدرت طلبی مرتکب بزرگ‌ترین خیانت نسبت به امام و انقلاب اسلامی شدند.
 
لطفی گفت: حماسه 9 دی خط بطلانی بر فتنه‌انگیزی و جریان نفاق بود  فتنه‌گران88 شکست انقلاب و فضای اسلامی برای آنها اهمیت نداشت و برای آنها مهم نبود.
 
وی افزود: حماسه 9 دی انقلاب را بیمه کرد و این حماسه در امتداد 22 بهمن 57 و 13 آبان 58 است زیرا در 9 دی مردم در مقابل توطئه‌گری جریان نفاق ایستادند و پیروز شدند.
 
نماینده ولی فقیه در ایلام تصریح کرد: هدف آنها ریاست و تصاحب قدرت در سایه تعامل با دشمنان کینه‌توز و خبیث غربی بود و این آقایان معتقد بودند تاریخ مصرف انقلاب اسلامی تمام شده و مسئله‌ای و واژه‌ای به نام مردم‌سالاری دینی و احکام اسلامی قابل اجرا نیست.
 
لطفی ادامه داد: آنچه در فتنه 88 مشاهده شد نوعی ترجمان نگرانی کانون‌های قدرت از شکل‌گیری و تداوم رویکردهای انقلابی اسلامی و حرکت به سمت برقراری عدالت  اسلامی و مردم سالاری دینی است.
 
وی عنوان کرد: سران فتنه و عناصر اصلی مدیریت فتنه 88 بر خلاف شعارهای عوام فریبانه خود اعتقادی به آرمان‌های حضرت امام نداشتند و اکنون نیز ندارند و مردم حق دارند که انگیزه‌های سران فتنه 88 را بدانند.
 
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام اظهار داشت: متاسفانه عده‌ای هم به دنبال این هستند که فتنه 88 را به رقابت انتخاباتی تقلیل دهند در حالی که ریشه اصلی فتنه نفاق سران فتنه بود و خواص بی‌بصیرت بارها در مورد ندای هل من ناصر ینصرنی رهبری سکوت کردند.
 
وی با بیان اینکه این خواص بی‌بصیرت و به نام عقلای قوم توده‌های انقلابی مردم را به تندروی متهم کردند؛ افزود: جریان نفاق در زمان حیات امام نیز بارها تلاش کردند تا انقلاب اسلامی را از مسیر خود منحرف کنند.
 
امام جمعه ایلام ابراز کرد: این جریان پس از ارتحال حضرت امام نیز تلاش کرد تا مانع رهبری انقلاب از ادامه راه و التزام به سیره حضرت امام شوند اما وقتی همه راه‌ها برای انحراف مسیر انقلاب اسلامی ناامید شدند فتنه 88 را پدید آوردند تا از رهبری و مردم که پای انقلاب ایستاده بودند انتقام بگیرند.
خطیب جمعه ایلام در بخش دیگری از خطبه با اشاره به این موضوع که فرمان آشوب و اغتشاش در اتاق فکر آمریکا، آل سعود و رژیم صهیونیستی صادر شد ادامه داد: حمایت رئیس جمهور آمریکا، رژیم صهیونیستی، اتحادیه اروپا و مجموعه ضد انقلاب، رژیم فاسد آل سعود حاکی از فتنه جدید شبیه فتنه 88 بود.
 
امام جمعه ایلام افزود: ورود مقامات عالی رژیم آمریکا و دشمنان کینه‌توز عربی، غربی و صهیونیستی حکایت از این واقعیت دارد که دشمنان برای راه‌انداختن فتنه جدید در ایران برنامه‌ریزی گسترده داشته‌اند به طوری که جان کری وزیر خارجه سابق آمریکا از آشوبگران حمایت کرد و آن کسانی که پس از برجام گفتند امضای کری تضمین است اکنون چه جوابی دارند؟
 
 
خطیب جمعه ایلام در ادامه با تبریک سال نو میلادی، خاطر نشان کرد: حضرت مسیح (ع) منادی صلح، مهرورزی و ایستادن در مقابل زورگویی و بی‌عدالتی بود و تعالیم و آموزه‌های حضرت مسیح (ع) همانند سایر پیامبران الهی برای هدایت و ارشاد جامعه جهانی و بشریت بوده است.
 
 
امام جمعه ایلام در ادامه با انتقاد از گران شدن حامل های انرژی گفت: در صورت گران شدن حامل‌های انرژی از جمله بنزین، نفت و گاز شاهد رشد پنج برابری قیمت‌ها و تورم 500 درصدی در جامعه خواهیم بود.
 
خطیب جمعه ایلام در بخش دیگری از سخنانش از سفر آیت‌الله آملی لاریجانی به استان ایلام تقدیر کرد و گفت: لازم می‌دانم از حضور رئیس قوه قضائیه و هیات عالی رتبه قوه قضائیه در استان ایلام تشکر و قدردانی کنم.
 
امام جمعه ایلام در ادامه از حضور پرشور مردم در حماسه‌های 9 و 13 دی ماه تقدیر و تشکر کرد و بیان کرد: مردم با حضور پر شور خود ضربات کوبنده‌ای به فتنه‌گران و فتنه‌انگیزان زدند.
 
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام همچنین به 19 دی ماه اشاره کرد و افزود: 19 دی ماه سالروز عملیات غرور آفرین میمک است که در این روز توسط ایل بزرگ خزل ضربه کوبنده به دشمنان بعثی وارد شد و میمک آزاد شد.
 
انتهای پیام/

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.