دفتر مقام معظم رهبری
titreno.ir
حرف تو
تاریخ انتشار : 12 دى 1396 - 12:58
کد مطلب: 47633
نماینده مردم ایلام در مجلس گفت: ما به عنوان دولت مردان این سرزمین نتوانستیم استفاده بهینه ای از منابع کشور در راستای ایجاد فرصت های شغلی داشته باشیم.

به گزارش ایلام پویا، به نقل از ایلام رصد، "جلال میرزایی"، نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی درخصوص برخی تجمعات در شهرهای کشور گفت: مطابق قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مردم می توانند در مواردی که نارضایتی دارند اعتنراض کنند و این حق برای آنان محفوظ بوده و ما از این حق دفاع می کنیم.

وی با اشاره به تحرکات اخیر و اغتشاشاتی که در این میان صورت گرفته است، تصریح کرد: تحرکاتی که موجب تخریب اماکن دولتی شود به شدت از جانب همه محکوم است.

میرزائی با اشاره به دلایل بوجود امدن این اعتراضات و منشأاین تحرکات، گفت: بخش عمده ای از جامعه نسبت به وضع موجود ناراضی هستند، چرا که ما  به عنوان دولت مردان این سرزمین نتوانستیم استفاده بهینه ای ازمنابع کشوردر راستای ایجاد فرصت های شغلی داشته باشیم.

 وی با بیان اینکه یکی از دلایل عدم استفاده مناسب از این ظرفیت هامی توان به عملکرد نامناسب دولت قبل اشاره کرد، افزود: با توجه به سیاست های منطقه ای و تحریم های وضع شده که اثرات مخرب بر اقتصاد ما داشته است، عدم استفاده درست از منابع داخل کشور باعث شده که آنگونه که مردم انتظار داشته اند نتوانیم عمل کنیم، البته نباید فراموش شود مردم به برخی از سیاست های کلان نیز معترضند.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بنظر می رسد عده ای که این روند را در دو سه روز اخیر آغاز کرده اند تا دولت را مقصر جلوه دهند کار بسیار خطرناکی را آغاز کرده اند و پیامد های نامطلوبی خواهد داشت. بهتر است الان اعتراضات مدنی را به رسمیت بشناسیم و به تخریب اموال عمومی نه بگوییم و اصلاحاتی را در شیوه اداره کشور انجام دهیم تا منابع به درستی مدیریت شده و در بسیاری از هزینه ها صرفه جویی کنیم تا در آمد های حاصله به سمت فرصت کسب و کار سوق داده شود.

میرزائی خاطرنشان کرد: متاسفانه بخاطر برخی از اظهار نظر های داخلی فرار سرمایه نیز داریم و عملا چیزی که در دسترس ما است همان درآمد هایی است که عاید دولت می شود. بسیاری از ارگان ها که بازدهی انچنانی ندارد رابایدحذف کرد.

وی با توجه به سئوال ایلام رصد در خصوص دخالت رسانه های خارجی در امور کشور، گفت: با توجه به روند جهانی شدن، کشور ها به شدت از همدیگر تاثیر میپذیرند، و نمیتوان با این موضوع مقابله کرد، اگر بگوییم دیگران دخالت نکنند کاری از پیش نمی رود.

میرزائی با بیان اینکه باید به شیوه درست این چالش پیش روی را تبدیل به فرصتی کنیم تا از وضعیت کنونی بیرون شویم، یادآور شد: تغییر خاصی در این چند ماه در خصوص افزایش قیمت کالا ایجاد نشده و آن چیزی که وضع موجود را رقم زده از گذشته تلنبار شده و مربوط به 3 یا4 سال اخیر نیست و اگر فکر کنیم مقصر این اتفاقات در 4یا5سال اخیر است متوجه اصل مطلب نخواهیم شد و با تحلیل های غلط به سمت اتخاذ سیاست هایی خواهیم رفت که مبتنی بر اشتباهات است.

 

انتهای پیام/

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.