دفتر مقام معظم رهبری
titreno.ir
حرف تو
به مناسبت روز جهانی معلولین صورت گرفت؛
تشریح فعالیت های مرکز توانبخشی آوا در گفتگو با ایلام پویا
تاریخ انتشار : 12 آذر 1396 - 17:51
کد مطلب: 46573
مرکز توانبخشی آوا با ظرفیت پذیرش 50نفر از سال 88مشغول به فعالیت است و خدمات گفتار درمانی، تربیت شنیداری و کار درمانی و آموزش ویژه یادگیری را به معلولین شنیداری مرکز ارائه می دهد.

"امیر علی خوش خبر " مدیر مرکز توانبخش آوا در گفتگو اختصاصی با خبرنگار ایلام پویا گفت: مرکز توانبخشی آوا با ظرفیت پذیرش 50نفر از سال 88مشغول به فعالیت است ودرحال حاضر با ظرفیت40نفر کودک ناشنوا از سن شش ماه تا ده سال فعالیت می کند و خدمات گفتار درمانی تربیت شنیداری و کار درمانی وآموزش ویژه یادگیری را به معلولین شنیداری مرکز ارائه می دهد.

وی افزود:ملاک پذیرش افراد در این مرکز تشخیص کم شنوایی و تشکیل پرونده معلولیت فرد وکمیسیون تائید از سوی سازمان بهزیستی است.

مدیر مرکز توانبخشی آوا عنوان کرد: با توجه به ارزیابی پزشکی، فرد نیلزمند از سمعک استفاده می کند و در صورت تشخیص برای کاشت حلزون گوش، به مراکز سلزمان در شهرهایی همچون کرمانشاه و تهران ارجاع داده می شود.

مدیر مرکز توانبخشی آوا در ادامه گفت: خدمات مرکز منطبق بر اساسنامه لازم به اجرای مشارکتی از سوی سازمان و والدین است که بخشی از هزینه ها از سوی والدین و مابقی از سوی سازمان تامین شود؛
اما با توجه به شرایط معیشت حاکم بر جامعه هدف در حال حاضر پرداختی برای والدین رایگان محسوب می شود.

خوشخبر تصریح کرد:خدمات آموزش انفرادی و گروهی اعزام به مناطق زیارتی مشهد و قم بازدیدهای گروهی استان فعالیت های فرهنگی برای فرد معلول و والدین مطابق با دستورالعمل تعریف شده از سوی سازمان انجام می شود.

وی اظهار کرد: اتاق گفتار درمانی، تربیت شنیداری، کار درمانی روانشناسی با حضور متخصص درمانگر 5نفر، گفتار درمان یک نفر، شنوا شناس 2 نفر، کاردرمان روانشناس مربی ورزش و مربی هنری کارگاه سفال از جمله خدمات این مرکز است و حضور موفق در جشنوارهای استان بیانگر توانایی این مرکز است.

وی با بیان اینکه روش آموزشی مرکز با استاندارد بین المللی تک حسی با سمعک و کاشت حلزون()است، گفت: پذیرش فرد به معلول به صورت یک روز درمیان انجام می شود و همزمان با آموزش فرد والدین در جلسات گروهی آموزش لازم را فرا می گیرد و هدف این مرکز بهبود و پذیرش فرد در مدارس عادی است.

انتهای پیام/ح

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.