دفتر مقام معظم رهبری
titreno.ir
حرف تو
دبیر باشگاه فرهنگی ورزشی همنوردان ایلام در گفتگوی اختصاصی با ایلام پویا خبر داد؛
از ارتقاء سطح علمی ورزش کوهنوردی در استان تا کاشت بذر ونهال و جمع آوری زباله های کوه و کمک به زلزله زدگان کرمانشاه
تاریخ انتشار : 11 آذر 1396 - 07:17
کد مطلب: 46571
هواسی پور گفت: باشگاه با تشکیل کمیته های فنی و فرهنگی سعی در ارتقاء ورزش مفرح کوهنوردی و مسائل زیست محیطی داشته و تلاش دارد کوهگردی را به سمت کوهنوردی با اصول خاص و آموزشهای لازم در این زمینه سوق دهد.

"بهزاد هواسی پور"دبیر باشگاه فرهنگی ورزشی همنوردان ایلام به مناسبت اولین سالگرد تاسیس این باشگاه در گفتگوی اختصاصی با ایلام پویا، گفت: باشگاه همنوردان، اولین باشگاه فنی تخصصی در استان ایلام، سال 95 با همت جمعی از پیشکسوتان کوهنوردی و توسط حاج محسن حیدری تاسیس گردید.

هواسی پور اظهار کرد: پس از تصویب اساسنامه و تعیین هیئت مدیره باشگاه با اجرای پیاده روی عمومی رسما" فعالیت خود را آغاز نمود.

وی افزود: باشگاه با تشکیل کمیته های فنی و فرهنگی سعی در ارتقاء ورزش مفرح کوهنوردی و مسائل زیست محیطی داشته و تلاش دارد کوهگردی را به سمت کوهنوردی با اصول خاص و آموزشهای لازم در این زمینه سوق دهد و موجبات سلامتی و امنیت جسمانی در این ورزش را برای همه اقشار فراهم نماید.

دبیر باشگاه فرهنگی ورزشی همنوردان ایلام تصریح کرد: عملکرد باشگاه در طول این یکسال بسیار مطلوب و با برگزاری کلاسهای آموزشی با حضور اساتید فن از فدراسیون کوهنوردی کشوری و بازگشایی مسیرهایی سنگی و صخره ای برای علاقمندان به سنگ نوردی توانسته راه را برای بسیاری از علاقمندان به این رشته باز کند.

هواسی پور ابراز کرد: اجرای برنامه های کوهپیمایی در سه کارگروه تخصصی، خانواده و عمومی که حداقل دو بار در هفته انجام می شود که مورداستقبال بسیاری از علاقمندان به این رشته قرار گرفته است و
همچنین با اعزام تیمهای کوهنوردی به خارج از استان که حداقل در هر فصل دو برنامه به ارتفاعات شاخص و کویر نوردی و جنگل نوردی نیز از دیگر برنامه های مفرّح این باشگاه برای علاقمندان است.

دبیر باشگاه فرهنگی ورزشی همنوردان ایلام خاطر نشان کرد: با همت موسس و حامیان باشگاه تا کنون هیچ گونه وجهی بعنوان حق عضویت و یا سایر هزینه ها از اعضا دریافت نشده و عضویت در باشگاه کاملا" رایگان بوده و دربسیاری از موارد تقبل بسیاری از هزینه ها نیز توسط باشگاه انجام گرفته است.

هواسی پور افزود: باشگاه با داشتن کمیته زیست محیطی و سوابق داوطلبانه در این امر مستمرا" در جهت فرهنگ سازی و احترام به طبیعت با حضور اکثریت اعضا اقدام به جمع آوری پسماندها و زباله های رها شده در طبیعت توسط افراد ناآگاه نموده و با برگزاری همایش در روزهای خاص و مرتبط با طبیعت اقدام به توزیع کیسه زباله می نماید.

وی تاکید کرد: باشگاه همنوردان ایلام تا کنون با همکاری سازمانها و ارگانهای ذیربط و حضور فعال اعضا، در کاشت نهال و بذر در احیا و حفظ جنگل های استان سهم بسزا و چشمگیری را در کارنامه خود به ثبت رسانده است.

دبیر باشگاه فرهنگی ورزشی همنوردان ایلام اذعان کرد: این باشگاه با نصب تابلو های راهنما و اطلاعات لازم در مسیر چشمه ها و مناطق گردشگری کوهستانی و افتتاح راه سلامت در منطقه گچان و چشمه های موجود، شرایط مساعد جهت افراد کوهگرد و ورزش دوست را در همه شراط جسمی مهیا نموده است.

هواسی پور به آمادگی این باشگاه با کمیته بحران استان اشاره و افزود: کمیته بحران و امداد نجات باشگاه آمادگی کامل دارد تا در مواقع ضروری با نهادهای مربوطه همکاری نماید که البته در زلزله اخیر استان کرمانشاه این امر را به اثبات رساند و در کنار همه همیاران و نهادهای حاضر با اعزام چند گروه و اهدا اقلام مورد نیاز به حادثه دیدگان توسط باشگاه و حامیان عملی شد.

دبیر باشگاه فرهنگی ورزشی همنوردان ایلام گفت: موارد مذکور گوشه هایی از فعالیتهای باشگاه در سال اول شروع به فعالیت خود می باشد و همایش 9 آذر صرفا" با هدف فراخوان و دور همی کلیه دوستداران ورزش کوهنوردی و طبیعت دوستان بود که خوشبختانه با استقبال بسیاری از سروران و بزرگان و مسئولین قرار گرفت و با حضور مهمانانی ویژه از فدراسیون کشوری و ورزشکارانی نام آور در شرایطی مناسب و مطلوب اجرا گردید.

هواسی پور گفت: در این مراسم از پیشکسوتان و ورزشکاران مطرح این رشته و کلیه فعالان زیست محیطی و اعضا هیئت مدیره تجلیل و جوایز نفیس و لوح سپاس و یادبود و تندیس باشگاه به آنان اهدا گردید.

انتهای پیام/ح

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.