دفتر مقام معظم رهبری
titreno.ir
حرف تو
تاریخ انتشار : 10 آذر 1396 - 22:30
کد مطلب: 46570
سلیمانی دشتکی گفت: مدیران استان اشاره و گفت: نگاه سیاسی به تغییرات مدیریتی در استان اصلا نگاه صحیحی نیست و هر مدیری با هر گرایش سیاسی باید برای توسعه استان تلاش کند.

به گزارش ایلام پویا، "قاسم سلیمانی دشتکی"استاندار ایلام در گفتگوی ویژه خبری در تشریح عملکرد صد روزه دولت دوازدهم در استان گفت: یکی از مهمترین اقدامات 100 روزه دولت در استان ایلام بحث اربعین بود که ضمن اینکه یک مزیت برای استان ایلام هست چالش های مخصوص به خود را داشت.

سلیمانی دشتکی اظهار کرد: پیگیری زیر ساخت های راه، گذر مرزی و پارکینگ ها از جمله این چالش ها بود که با رایزنی ها و تلاش همگانی رفع شد و رایزنی با مسئولان ارشد نظام و استان برای برگزاری این آئین بزرگ معنوی که تمام دستگاهها در برگزاری آن مشارکت داشتند.

وی افزود: افزایش لایه های کنترلی د مرز مهران در اربعین امسال و راه اندازی سیستم مانیتورینگ برای کنترل خودروها برای کاهش تصادفات
و رایزنی با مسئولان کشور عراق برای راه اندازی گذر مرزی و بازارچه مرزی چیلات و نشست با مسئولان کشور عراق برای تدوین سند جامع اربعین، اختصاص اعتبارات بسیار خوبی برای بحث اربعین هم در امسال و هم برای سال گذشته از اقدامات خوب در حوزه اربعین بود.

وی افزود: احیاء 98میلیارد تومان اعتبارات برای زیر ساخت های حوزه راه و تونل و رایزنی با مسئولان ملی برای افزایش اعتبارات سال 97 استان و پیگیری افزایش اعتبارات در بودجه سال 97 برای زیر ساخت های راه سازی استان و بهسازی محور مهران و مرز، بهسازی محور دره شهر آبدانان و تونل کبیر کوه، بهسازی گردنه قلاجه ، محور حمیل به کرمانشاه از جمله این محورها است.

استاندار ایلام گفت: نشست های مختلف با مدیران به منظور حل مشکلات پیش روی توسعه استان و برگزاری نشست با صاحبان واحدهای تولیدی و فعال و راکد و بررسی مشکلات آنها؛ افزایش تعداد نشست های اقتصاد مقامتی به منظور توسعه همه جانبه استان، دسته بندی طرح های راکد و نیمه فعال و ارائه راهکار برای احیاء مجدد آنها از دیگر اقدامات صورت گرفته در این صد روز است.

وی افزود: در بعد فرهنگی کارهای خوبی در حال انجام است و نشستی با مجموعه هنرمندان استان جهت پیگیری مشکلات آنهابرگزار شد و بررسی مشکل نبود سینما در مرکز استان و پیگیری برای احداث برج هنر از جمله موارد مطرح شده در این جلسه بود.

سلیمانی دشتکی اظهار کرد: پیش بینی دو میلیارد تومان اعتبار برای احداث پارک ارغوان در ایلام برای رفاه خانواده های ایلامی و پیگیری برای افزایش پروازهای فرودگاه ایلام و اضافه شدن 6 پرواز و پیگیری راه اندازی فاز دوم پتروشیمی ایلام از اقدامات انجام گرفته است.

وی تاکید کرد: قرار است در هفته آینده نشست هایی با وزیر نفت و مسئولان پتروشیمی کشور برای توسعه این حوزه در استان داشته باشیم.

استاندار ایلام تصریح کرد: کار پتروشیمی مهران شروع شده و 90 هکتار زمین برای این کار اختصاص یافته و مجتمع صنایع پتروشیمی دهلران باید روال کاری آن سرعت بگیرد.

وی ابراز کرد: طرح مهم مهار روان آبها در استان یکی از مهمترین طرح هایی است که پیگیر آن هستیم.

سلیمانی دشتکی اظهار کرد: توسعه اشتغال پایدار در حوزه کشاورزی یکی از اقداماتی است که ما پیگیر آن هستیم و باید الگوی کشت غلات را به کشت باغات، گیاهان دارویی و گلهای زینتی افزایش دهیم و در این راه به صنایع تبدیلی و فراوری برای توسعه اشتغال در حوزه کشاورزی نیازمندیم.

وی افزود: باید روش های جذب سرمایه گذار در استان شناسایی شود.

استاندار ایلام در ادامه با تاکید بر راه اندازی مراکز کشتار مجاز دام در استان گفت: مراکز کشتار دام در استان باید مدیریت بهداشتی شوند.

سلیمانی دشتکی ابراز کرد: در حوزه پژوهش در استان مقرر شد پژوهش ها بومی سازی و در راستای توسعه استان باشد.

وی همچنین به تغییرات مدیران استان اشاره و گفت: نگاه سیاسی به تغییرات مدیریتی در استان اصلا نگاه صحیحی نیست و هر مدیری با هر گرایش سیاسی باید برای توسعه استان تلاش کند.

استاندار ایلام افزود: امیدواریم مجموعه مدیریت استان با همدلی ،هماهنگی و همفکری در راستای توسعه استان تلاش کند.

انتهای پیام/ح

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.