دفتر مقام معظم رهبری
titreno.ir
حرف تو
با حمایت سازمان بسیج علمی ایلام انجام گرفت؛
ساخت چاپگر سه بعدی توسط مخترع و پژوهشگر بسیجی
تاریخ انتشار : 2 آذر 1396 - 10:36
کد مطلب: 46507
این مخترع ایلامی عنوان کرد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص ارتقای جایگاه جهانی کشور و افزایش سهم تولید و صادرات، تولید محصولات دانش بنیان و دست یابی به اقتصاد دانش بنیان درمنطقه یکی از اهداف اقتصاد مقاومتی است.

" امین رستم نیا" مخترع و پژوهشگر ایلامی در گفتگو اختصاصی  با خبرنگار ایلام پویا گفت: فارغ التحصیل رشته شیمی در مقطع کارشناسی و مدیریت اجرایی در مقطع ارشد هستم و ده سال در زمینه رباتیک، مکانیک و ساخت ماشین آلات هوشمند فعالیت دارم.
این مخترع و پژوهشگر بسیجی اظهار کرد: درحال حاضر مدیر گروه ماشین های هوشمند زانا مستقر درپارک علم و فناوری ایلام هستم؛ و  گروه ماشین آلات زانا درحال حاضر تولید کننده ماشین آلات رباتیک وCNCاست؛ و در حال حاضر در حال ساخت چاپگر سه بعدی دستگاه برش و حکاکی لیزر و انواع دستگاههای ساخت و تولیدCNCهستیم.

رستم نیا با اشاره به کار چاپگر سه بعدی گفت: چاپگر سه بعدی توانایی ساخت قطعات طراحی شده در نرم افزارهای سه بعدی اتوکد و تری دی مکس را دارد. سال 89 آغاز ساخت دستگاه و درسال 91 محصول اولیه روانه بازارمصرف شد.
این مخترع ایلامی در خصوص مزیت چاپگر سه بعدی اختراعی خود گفت: قیمت کمتر محصول نسبت به نمونه مشابه خارجی و طراحی و ساخت قطعات به صورت بومی از مزایای این چاپگر است.
وی افزود: این طرح درحال حاضر از سوی پارک علم و فناوری حمایت می شود و پارک علم فناوری درحال زمینه سازی تبدیل به شرکت دانش بنیان است.
وی درادامه گفت: چاپگر سه بعدی گروه زانا درحال حاضر در تولید نیمه صنعتی تولید می شود(کمتر از1000عدد) و صنایع دانشگاهی تحقیقاتی و دانشجویان بازار هدف این محصول را تشکیل می دهند.
امین رستم نیا افزود: هدف از تحقق این طرح و ساخت آن ایجاد ارزش افزوده بالا و قابلیت تجاری سازی و تقویت تولید ملی است.
این مخترع بسیجی با بیان اینکه هزینه ساخت دستگاه چاپگر سه بعدی در تولید نیمه صنعتی با توجه به کیفیت و قطعات بیست و پنج میلیون تومان متغییر است گفت: سرمایه مورد نیاز برای تجهیز کارگاه و نیروی متخصص مورد نیاز جهت تولید انبوه 200میلیون تومان است.
این مخترع ایلامی تاکید کرد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری  درخصوص ارتقای جایگاه جهانی کشور و افزایش سهم تولید و صادرات، تولید محصولات دانش بنیان و دست یابی به اقتصاد دانش بنیان درمنطقه یکی از اهداف اقتصاد مقاومتی است.
وی افزود این شرکت در قالب تیم چهار نفره درراستای تولید ملی و اشتغال فعالیت دارد.

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.