دفتر مقام معظم رهبری
titreno.ir
حرف تو
تاریخ انتشار : 20 آبا 1396 - 00:05
کد مطلب: 46355
اگر سری به ادارات مالیاتی استانها زده باشید متوجه خواهید شد که اکثرمراجعه کنندگان که برای پرداخت مالیات به این ادارات مراجعه می کنند مغازه داران معمولی می باشند که برای کمک به اقتصاد کشور پای پیش می گذارند.

ایلام پویا/یادداشت مهمان/عباس خزلی:: هر ساله در بودجه کشور مبلغی تحت عنوان در آمدهای مالیاتی درنظر گرفته می شود و این مبلغ باید توسط وزارت اقتصاد وبه واسطه ادارات کل مالیاتی استانها تامین شود وبه نظر می رسد که ادارات کل استان حتما بايد تا پايان سال رقم درنظرگرفته شده مالیاتی را وصول کنند.

تجربه نشان داده است که قانونمند ترين افراد جامعه قشر کم در آمد است و درهرصورتي موارد قانونی را که به عهده وی گذاشته می شود تمام و کامل انجام می دهد و با وجود این قانون مداری همیشه مورد بی مهری مسئولین هستند چرا که امروز متاسفانه عیار احترام داشتن سرمایه کافی است که اکنون نهادینه و متاسفانه به فرهنگ تبدیل شده است.

اگر سری به ادارات مالیاتی استانها زده باشید متوجه خواهید شد که اکثرمراجعه کنندگان که برای پرداخت مالیات به این ادارات مراجعه می کنند مغازه داران معمولی می باشند که برای کمک به اقتصاد کشور پای پیش می گذارند.

اما امروز دربین قشر کاملا مرفعه با در آمدهای نجومی شگردی به وجود آمده که بتوانند باوجود درآمد فراوان از پرداخت حداقلی مالیات بهره مند شوند امروزه بسیاری از مطب پزشکان آزمایشگاه ها، داروخانه ها و پمب بنزین ها از دریافت الکترونيکي وجه امتناع می کنند و بيمار و یا مشتری باید راه عابربانکها را درپیش بگیرد تا بتواند کارخودرا انجام دهد.
 
حال یک کارمند با گرفتن ماهانه حقوقی حدود یک میلیون و اندی باید مالیات خودرا بدون کم کاست بپردازد ولی آنانکه درآمد چند ده میلیونی دارند دست به کار خلاف قانون می زنند.

البته به نظر می رسد کسانیکه اینگونه از پرداخت مالیات با شگردهای مختلف فرارمی کنند شاید خود را مُحق می دانند چرا که دوستان و اقوام مسئولین کشوررا مشاهده می کنند که نه تنها از پرداخت مالیات معافند بلکه موفق به پرداخت وامهای میلیاردی با سود چنددرصدي که اصلا سود نیست و کارمزد پرداخت است می شوند و با توجه به این همه امکانات به بیت المال هم دست درازی می کنند.

با يکي ازافراديکه که پرداخت اکترونيکي قبول نمي کردبحث کردم جمله ای گفت که پاسخ قانع کننده ای برایش پیدا نکردم که اگر مالیات پرداختی من خرج توسعه کشور شود با کمال میل پرداخت مي  کنم ولی هرروز شاهد اختلاسهای وحشتناکی هستم که نمی توانم خود را به پرداخت مالیات متقاعد کنم.

مسئولین محترم! ما ملت ایران ازشما خواهش می کنیم جلوی اختلاس آقازده هایتان، برادرانتان و...را بگیرید تا اعتماد به اقشار مختلف جامعه برگردد.

اميدواريم روزی شاهد کشوری بدون اختلاس باشیم.ان شاءالله.
 
انتهای پیام/ح

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.