دفتر مقام معظم رهبری
titreno.ir
حرف تو
تاریخ انتشار : 15 شهر 1396 - 12:47
کد مطلب: 45286
رئیس ستاد بازسازی واقعه غدیرخم با بیان اینکه رقابت بسیار صمیمانه‌ای در استان‌های مختلف کشور برای بازسازی واقعه غدیر وجود دارد، گفت: تا این لحظه ۱۴۳ نقطه در داخل کشور و یک نقطه در سوریه برای بازسازی واقعه غدیر درنظر گرفته شده است.

به گزارش ایلام پویا، سردار علی فضلی رئیس ستاد بازسازی واقعه غدیرخم پیش از ظهر امروز (دوشنبه) در نشستی خبری که در آستانه عید سعید غدیرخم برگزار شد، اظهار داشت: خداوند حمایت کرد و با هدایت عالمانه علمای بزرگوار و برخی از مراجع عظام تقلید، با محتوایی که مورد توجه شیعه و سنی بوده و هدایت راهبردی بنیاد معظم بین‌المللی غدیر خم، بازسازی واقعه غدیر از سال ۸۹ در جهان اسلام برای اولین بار در شهر مقدس قم و در دامنه کوه خضر نبی(ع) انجام شد. 

وی افزود: این مکان شباهت‌های فراوانی از حیث شکلی به جغرافیای غدیر دارد؛ در سال ۸۹ با حضور قریب به ۷۰ هزار نفر از مردم شریف استان قم و زائران حضرت معصومه(س)، این بازسازی انجام شد و از آنجایی که کاری مردمی است و با همه ظرفیت‌ها و زیرساخت‌‌ها و اجرا با مشارکت شیعه و سنی از همه هنرمندان بازسازی این واقعه محقق شد. 

سردار فضلی تصریح کرد: در سال ۹۰ واقعه غدیر در ۷۲ نقطه از کشور بازسازی شد که با توجه به توسعه کمّی و کیفی در سال ۹۱ این بازسازی در یکصد نقطه از کشور انجام شد، در سال ۹۲ نیز در ۱۰۲ نقطه و در سال ۹۳ در ۱۴۷ نقطه بازسازی انجام شد. سال گذشته علاوه بر بازسازی واقعه غدیر در بیش از ۱۴۰ نقطه در کشور، در ۲ نقطه در سوریه و عراق و مجموعاً ۱۵۰ نقطه در سال گذشته این بازسازی انجام شد. 

رئیس ستاد بازسازی واقعه غدیر خم در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: امسال هم با فضل خدا و با همت همه عزیزان شیعه و سنی و مشارکت سازمان‌های مردم‌نهاد، تا این لحظه ۱۴۳ نقطه در داخل کشور و یک نقطه در سوریه برای بازسازی واقعه غدیرخم درنظر گرفته شده است؛ یک رقابت بسیار صمیمانه در استان‌های مختلف کشور برای اجرای این واقعه وجود دارد، به عنوان مثال؛ در استان سیستان ۱۱ نقطه برای بازسازی واقعه غدیرخم درنظر گرفته شده و برخی از استان‌ها نیز به دلیل استقبالی که داشتند، خواستار برگزاری این مراسم در بیش از یک روز را دارند.

 

انتهای پیام/ح

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.