دفتر مقام معظم رهبری
titreno.ir
حرف تو
گزارش ایلام پویا از بحران های فرهنگی در جامعه اسلامی/
کارشناس علوم قرآنی :‌ تنها راه نجات فرهنگی جامعه اسلامی قران و اهل بیت است
تاریخ انتشار : 25 آذر 1396 - 09:29
کد مطلب: 44836
وضعیت پوشش زنان و مردان در جامعه امروزی بگونه ای است که میتوان از واژه انحطاط فرهنگی به راحتی استفاده کرد.پوشش های کاملا اروپایی و عمل های زیبایی و آرایش های دائم که افراد بر روی خود انجام میدهند از معضلات تهاجم فرهنگی است.

به گزارش ایلام پویا؛ مرگ ارزشهای اخلاقی، سبب بحران های بزرگ معنوی در جامعه امروزی شده است  و با نگاهی به آمارهای موجود به راحتی می توان فهمید که چه اندازه جامعه از دین فاصله گرفته است.امروز انسان متمدن در بدترین بن بست خود به سر می برد؛ زیرا روگردانی از ارزشهای اصیل انسانی و رواج فرهنگ بی بند و باری و افسار گسیختگی بر تیرگی دلها می افزاید و نور معنویت را بکلی از بین می برد. یکی از دلایل و ریشه های ایجاد همه بلایای فرهنگی و اجتماعی در نظام جامعه، مسأله فراموشی خدا و به بیراهه رفتن از دین است.
با توجه به اینکه دین اسلام راه را از بیراهه مشخص کرده است؛ وقتی میبینیم که کسی بر خلاف فرمان خداوند کاری را انجام میدهد نشان از فراموشی خداست البته امروزه افراد توجیهاتی برای گناه های خود دارند.

افرادی که با بدترین وضعیت ظاهری در جامعه حضور می یابند و توجیهشان برای بی بندوباری خود این است که دل انسان باید پاک باشد و حیا ربطی به پوشاندن دو تار مو ندارد و یا اینکه مگر خداوند با ما دشمنی دارد که بخواهد مارا در آتش جهنم بسوزاند؛ کسانی که حتی به دزدی دست میزنند هم برای خودشان دلایلی میتراشند تا بتوانند با وجدانشان به راحتی کنار بیایند چرا که وجدان آدمی حق طلب و خداپرست است.

 هر عمل خلافی، در جامعه و از طریق آن در افراد اثر می گذارد و سبب نوعی انحطاط فرهنگی می شود و فساد و تباهی در جامعه ایجاد می کند. کار خلاف و گناه و قانون شکنی همانند غذای مسمومی است که چه بخواهیم و چه نخواهیم، در سازمان بدن، تأثیر نامطلوبی می گذارد و انسانها را گرفتار واکنش طبیعی آن می سازد.

وضعیت پوشش زنان و مردان در جامعه امروزی بگونه ای است که میتوان از واژه انحطاط فرهنگی به راحتی استفاده کرد.پوشش های کاملا اروپایی و عمل های زیبایی و آرایش های دائم که افراد بر روی خود انجام میدهند و در حقیقت چهره و ظاهر بدن خود را کن فیکون می کنند؛ از معضلات تهاجم فرهنگی است.

بالا بودن آمار بالای جراحی زیبایی در ایران عمدتا ناشی از مسائل فرهنگی و چشم و هم چشمی است.عمل هایی که دیگر تنها به یک عضو همچون بینی ختم نمیشود و کل بدن افراد در معرض تغییر وعمل قرار دارد. هرچه افراد به سمت خودشیفتگی و عمل های جراحی زیبایی و آرایش های دائم پیش می روند به همان میزان طلاق و ناهنجاری های فرهنگی و اجتماعی در بین افراد در حال گسترش است و به نوعی این دو شاخص در حال رقابت برای پیشی گرفتن از همدیگر می باشند.

 

"علی انصاریان" کارشناس و فعال قرانی در گفتگو با ایلام پویا در این خصوص گفت: دین و خدا  در بین افراد جامعه کم رنگ شده است. بی توجهی به آخرت و یاد خداوند، مهمترین عامل ایجاد شرایط تاخت و تاز شیطان و شیطان نماهاست. همان طور که خداوند در قرآن می فرماید:«وَ مَنْ یَعْشُ عَنْ ذِکْرِ الرَّحْمنِ نُقَیِّضْ لَهُ شَیْطاناً فَهُوَ لَهُ قَرِینٌ وَ إِنَّهُمْ لَیَصُدُّونَهُمْ عَنِ السَّبِیلِ»(31)
یعنی: و هر کس از یاد خدا رخ بتابد شیطان را برانگیزیم تا یار و همنشین دائم وی باشد و آن شیاطین، همواره آن مردم را از یاد خدا غافل و از راه خدا بازدارند و به گمراهی افکنند.

وی افزود: اگر در میان زن و شوهر اختلافات شدیدی وجود دارد، یا فحشا و منکر در جامعه ای رواج می یابد و اعمال زشت و ناپسند به عنوان هنجار و ارزش در جامعه نمود پیدا می کند و تبذیر و اسراف جایگزین قناعت می شود، آیا نتیجه چیزی جز فراموشی یاد خدا و نزدیکی به شیطان است؟

این کارشناس علوم قرانی اظهار کرد: ماهواره، فضای مجازی و بازی های رایانه ای، با ایجاد اشتغالات فکری و ذهنی کاذب و غیرواقعی، به صورت برنامه ریزی شده در فراموشی و کم رنگ شدن یاد خدا در جامعه تلاش میکنند. با توجه به پیشینه مردم ایران در سالهای انقلاب دشمن به خوبی فهمید که در آن سالها دین بر کفر و بی دینی پیروز شد؛ به همین سبب شاهد نقشه های شوم و برنامه ریزی های دشمنان برای دین در جامعه اسلامی هستیم.

انصاریان تصریح کرد: در چنین وضعیتی تنها راه باقی مانده برای نجات فرهنگی جامعه اسلامی، پناه بردن به دستورهای الهی و تنها نسخه زندگی انسان یعنی قرآن است.

انتهای پیام/

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.