دفتر مقام معظم رهبری
titreno.ir
حرف تو
در دهمین دوره مسابقات بازیهای جهانی کاراته صورت گرفت؛
کسب نشان طلای مسابقات جهانی توسط ورزشکار ایلامی پس از 36 سال
تاریخ انتشار : 5 مرد 1396 - 16:46
کد مطلب: 44466
ذبیح اله پورشیب پس از 36 سال کاراته ایران را صاحب نخستین طلای بازیهای جهانی کرد.

به گزارش ایلام پویا، دهمین دوره مسابقات بازیهای جهانی (ورلد گیمز) وروسلاو کشور لهستان با حضور پنج کاراته کای ایران برگزار شد.

در این رقابت ها "ذبیح اله پورشیب" کاراته کای شایسته ایلامی دروزن 84- کیلو گرم در اولین پیکار مقدماتی خود به مصاف حریفی از گرجستان رفت و توانست مبارزه را با نتیجه 3 برصفر خاتمه دهد.
 
پور شیب در مبارزه دوم اوگار آکتاش از ترکیه را 1 بر صفر شکست داد و درمقابل مبارزی از نیوزلند قرار گرفت و توانست این حریف را با نتیجه 2 بر صفر از پیش رو بردارد.
 
این ورزشکار ملی پوش با این سه پیروزی بعنوان سرگروه A راهی مرحله نیمه نهایی شد و در مقابل کاراته کایی از لهستان بر روی تاتامی رفت و مبارزه را با نتیجه 7 بر صفر به سود خود خاتمه داد تا فینالیست این دوره شود.
 
ورزشکار84- کیلوگرم ایلامی عضو تیم ملی کاراته کشور در فینال، در مقابل آراگا، قهرمان جهان از ژاپن قرار گرفت و پیش از این ، این دو ورزشکار هفت بار رودروی هم قرار گرفته بودند که در تمامی مبارزات آراگا پیروز میدان شده بود.‌
 

ذبیح اله پورشیب در این مبارزه با برد 2 بر یک برابر قهرمان جهان به طلسم شکست ناپذیری آراگا از ژاپن پایان داد و پس از 36 سال کاراته ایران را صاحب نخستین طلای بازیهای جهانی کرد.

 

انتهای پیام/ح

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.