دفتر مقام معظم رهبری
titreno.ir
حرف تو
تاریخ انتشار : 30 تير 1396 - 14:47
کد مطلب: 44372
لطفی گفت: در دومین سالگرد برجام نه تنها تحریم‌ها برداشته نشد بلکه شدید‌تر شد و طبق اذعان دوست و دشمن برجام هیچ دستاورد محسوسی برای کشور در بر نداشته است.

به گزارش ایلام پویا، حجت الاسلام والمسلمین "محمدنقی لطفی"، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، در خطبه‌های نماز جمعه امروز ایلام گفت:
در دومین سالگرد برجام نه تنها تحریم‌ها برداشته نشد بلکه شدید‌تر شد و طبق اذعان دوست و دشمن برجام هیچ دستاورد محسوسی برای کشور در بر نداشته است.
 

وی افزود: تعطیلی فعالیت تاسیسات هسته‌ای، اخراج صدها دانشمند هسته‌ای و عبور از خط قرمز بزرگترین پیروزی برای آمریکا فراهم شد و توافق هسته‌ای ایران و ۱+۵ در حالی وارد سومین سال خود شده که عملکرد رژیم آمریکا ۱۰۰ درصد مقامات کاخ سفید درباره این قرار داد چشم انداز روشنی را ترسیم نمی‌کند.
 
خطیب جمعه ایلام تصریح کرد: در حالی که جمهوری اسلامی ایران از زمان اجرای برجام تا کنون تمام تعهدات خود را عملی کرده و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و سایر کشورها حتی آمریکا نیز پایبندی ایران به تعهدات هسته‌ای را تائید می‌کنند؛ اما از طرف مقابل عملکرد قابل دفاعی در بر جام دیده نمی‌شود.
 
وی ادامه داد: آمریکا از زمان امضاء و سپس اجرای برجام تلاش کرده تا ایران را از بهره‌مندی از منافع هسته‌ای محروم کند و در این زمینه در عرصه‌‌های مختلف کار شکنی کرده و در دومین سالگرد توافق هسته‌ای ملت شاهد سقوط آزاد برجام است و مقامات دولتی باید برای ملت به ابهامات پاسخ دهند، آیا در تنظیم قراردادها، ضمانت اجرایی پیش‌بینی شده است؟
 
امام جمعه ایلام با بیان اینکه مسئول تیم مذاکره کننده اعلام کند دستاورد برجام پس از دو سال چه بوده است، گفت: کدامیک از تحریم‌ها لغو شده  و برجامی که فتح الفتوح، بزرگترین پیروزی و خورشید تابان لقب گرفت، متاسفانه بعد از دو سال، رکود عمیق اقتصادی و وجود خیل عظیم جوانان بیکار، عدم بهبود وضعیت معیشتی و بد عهدی‌های رژیم آمریکا، هیچ دستاوردی برای ملت نداشته است.
نماینده ولی فقیه در استان تصریح کرد: آقایان قول داده بودند هیچ سندی را امضا نمی‌کنند مگر در همان روز همه تحریم‌های بانکی، اقتصادی و حتی نظامی برداشته شود، قطعا این توافقات نتایج جبران ناپذیری برای انقلاب به همراه داشت در حالی که برجام به تعبیر عده‌ای یک موهبت بزرگ بود، پس بنابراین یکی از مطالبات به حق مردم این است که چه کسی باید پاسخگوی خسارت و ندانم‌ کاری‌ها باشد.
 
لطفی عنوان کرد: آمریکا همزمان با پایبندی ایران به اجرای برجام، تحریم‌های جدیدی را علیه ملت ایران تصویب کرد و اوج اقتدار منطقه‌ای و جهانی مثال زدنی جمهوری اسلامی ایران از یک سو و افول قدرت آمریکا و اروپا و متحدان منطقه‌ای آن سایه جنگ را از ایران دور کرد نه مذاکرات هسته‌ای و برجام.
 
وی ادامه داد: رژیم آمریکا در این دو سال توافق هسته‌ای همواره با محدودسازی قدرت راهبردی ایران را نشانه رفته و مقامات آمریکایی به بهانه برجام و توافقات در این اقدام هماهنگ، اقتصاد و امنیت ایران را هدف مورد تعرض و تهاجم گسترده تبلیغاتی و خبری قرار داده و افزایش محدودیت‌های اقتصادی و تهدیدهای راهبردی آمریکا در برجام بعد از اظهارات خصمانه و کینه‌توزانه رژیم آمریکا مشاهده می‌شود و بعد از دومین سال برجام این اظهارات تشدید شده است.
 
خطیب جمعه ایلام با بیان اینکه تحریم‌های جدید مغایر با برجام است، ابراز داشت: در این فرآیند شکل‌گیری از تهدیدهای اقتصادی و راهبردی آمریکا علیه ایران در حال شکل گیری و تحقق است و تهدیدهای جدید علیه ایران درباره موضوعات موشکی و اتهام ایران در حمایت از تروریست، بهانه واهی در تجدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران است، در حالیکه به اذعان همه تحریم‌های جدید مغایر با برجام است.
وی در ادامه بیانات خود به هفته بهزیستی و فعالیت های آن اشاره کرد و افزود: بهزیستی یکی از نهادهای حمایتی و امدادی به عزیزترین قشر جامعه است و افراد متمکن و خیّر با این نهاد همکاری کنند، سازمان بهزیستی در راستای حمایت از کودکان و زنان نیازمند و بی‌سرپرست خدمات توانبخشی به معلولان جسمی و ذهنی و مبتلایان بیماری صعب العلاج معتادان و هم چنین پیشگیری از معلولیت‌ها و آسیب‌های اجتماعی با حفظ ارزش‌ها و کرامت‌های والای انسانی تلاش کرده است و انتظار تعاون و همیاری مردم نیکوکار نزد طبقات خیّر و دلسوز می‌رود و هر کس که نفسی را حیات ببخشد مثل آن است که همه مردم را حیات بخشیده است.
 
وی در پایان با اشاره به وضعیت اقتصادی و بانکی در کشور تاکید کرد: مسئولان اقتصادی و مالی به ویژه بانک مرکزی نسبت به سپرده‌گذاران موسسات خصوصی بانک آرمان، کاسپین و موسسات خصوصی که میلیاردها تومان پول مردم را به عنوان سپرده دریافت کرده‌اند و اعلام ورشکستگی کرده جوابگو باشند.
 
لطفی افزود: برخی افراد که تمام دارایی خود را نزد بانک گذاشته‌اند و در سخت‌ترین موقعیت قرار گرفته اند، البته نظام باید جلوی بانک‌های بدون مجوز را بگیرد.
 
انتهای پیام/ح

 

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.