دفتر مقام معظم رهبری
titreno.ir
حرف تو
مدیر مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) شهر ایلام:
زباله های بیمارستانی رها شده مربوط به بیمارستان امام خمینی شهر ایلام نیست
تاریخ انتشار : 26 تير 1396 - 08:31
کد مطلب: 44320
مدیر بیمارستان امام خمینی (ره) شهر ایلام عنوان کرد: با توجه به فرایند دفع زباله های بیمارستان و دستگاه زباله سوز موجود و همچنین نظم حاکم بر این فرایند امکان رها شدن زباله های این مرکز آموزشی و درمانی به هیچ عنوان وجود ندارد.

"طالب کوخازاده" مدیر بیمارستان امام خمینی (ره) شهر ایلام در گفتگو با خبرنگار ایلام پویا گفت: بیمارستان امام خمینی شهر ایلام با 27 هزار متر مربع زیر بنا و 200 تخت مصوب که 187 تخت آن فعال است در سه شیفت کاری در حال خدمت رسانی به مراجعین و بیماران گرامی است.
 

مدیر بیمارستان امام خمینی (ره) شهر ایلام اظهار کرد: رها کردن زباله های بیمارستانی در هیچ جای دنیا پذیرفته نیست؛ تذکر و پیگیری جهت رفع این قبیل مشکلات باید به امری فرهنگی تبدیل شده و جز حقوق شهروندی به رسمیت شناخته شود. اما  با توجه به پیگیری خبرنگار ایلام پویا مبنی بر رها شدن زباله ها در اطراف بیمارستان این موضوع برای خبرنگار محرض شد که زباله ها به هیچ عنوان مربوط به مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) ایلام نیست و توضیحاتی نیز ارایه شد.

وی افزود: مقدار پسماند بیمارستان طی سه شیفت کاری 640 کیلو گرم است که این پسماند ها از مبدا تولید در بخش های مختلف جمع آوری، تفکیک، برچسب گذاری و به داخل جایگاه موقت هدایت می شوند که زباله های عادی توسط شهرداری و زباله های عفونی توسط شرکت طرف قرار داد بیمارستان جمع آوری می شوند.

مدیر بیمارستان امام تصریح کرد: 70 درصد حجم زباله های بیمارستانی عفونی است و تنها 30 درصد آن زباله های عادی محسوب می شود که بنا به نوع زباله در کیسه های پلاستیکی با رنگ های مختلف دسته بندی و برچسب گذاری می شوند.

وی تاکید کرد: با توجه به فرایند دفع زباله های بیمارستان و دستگاه زباله سوز موجود و همچنین نظم حاکم بر این فرایند امکان رها شدن زباله های این مرکز آموزشی و درمانی به هیچ عنوان وجود ندارد.

مدیر بیمارستان امام خمینی(ره) شهر ایلام گفت : خدمت رسانی بهتر و بیشتر و تکریم ارباب رجوع از مهمترین برنامه های این بیمارستان می باشد و تمام اقدامات و فعالیت های صورت گرفته در این بیمارستان برای افزایش رضایتمندی شهروندان است.

به گزارش ایلام پویا، طی روزهای گذشته تصاویری در فضای مجازی در خصوص زباله های بیمارستانی رها شده در اطراف بیمارستان امام خمینی شهر ایلام منتشر شد که خبرنگار ما برای پیگیری موضوع با همکاری مسیولین بیمارستان این موضوع را مورد بررسی قرار داد؛ با توجه به بازرسی که صورت گرفت زباله ها مربوط به این بیمارستان نبود و متعلق به یکی از ساختمان های پزشکان نزدیک به این بیمارستان است که پیگیری این موضوع تا حصول نتیجه در دستور کار ایلام پویا می باشد.

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.