دفتر مقام معظم رهبری
titreno.ir
حرف تو
تاریخ انتشار : 24 تير 1396 - 07:07
کد مطلب: 44290
وی افزود: دو پایانه فیبر نوری در استان وجود دارد که یک پایه در مهران ارتباط با کشور عراق را برقرار میکند که بخش عظیم ارتباط عراق با آسیای میانه در مهران ترانزیت می شود؛ پایانه دوم فیبر نوری در دشت عباس برای ایجاد ارتباط با حوزه جنوب خوزستان و شهرهای جنوبی کشور و پایانه سوم در لرستان واقع است.

"رضا حسن بیگی" مدیر عامل ارﺗﺒﺎﻃﺎت زﯾﺮﺳﺎﺧﺖ اﺳﺘﺎن اﯾﻼم در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ایلام پویا گفت: پس  از اجرای اصل  44قانون اساسی و واگذاری شرکت مخابرات به بخش خصوصی بستر اصلی امنیت به زیر ساخت محول شد و  شبکه فیبر نوری کل کشور در داخل و خارج به شرکت زیر ساخت محول شد.
مدیر عامل زیر ساخت در استان  اظهار کرد: شرکت زیر  نهاد حاکمیتی وزارتخانه در کل کشور و مادر مخابراتی کشور و تامین کننده بستر ارتباطی کشور است.
حسن بیگی در خصوص وضعیت شرکت زیر ساخت در استان ایلام گفت: وضعیت زیر ساخت در استان ایلام  776 کیلومتر شبکه فیبر نوری وجود دارد که ارتباط استان را با داخل و  خارج استان برقرار می کند؛ در همین راستا در سه مسیر ایلام- کرمانشاه، ایلام -لرستان، ایلام -خوزستان شبکه فیبر نوری وجود دارد و  در سال گذشته 440 کیلومتر شبکه به شبکه فیبر نوری افزایش یافته است که در حال حاضر290 کیلومتر بعنوان پروژه نور2 و دارای ظرفیت 48core در حال انجام است که چهار برابر ظرفیت قبلی است.

وی افزود: سه پایانه فیبر نوری در استان وجود دارد که یک پایه در مهران ارتباط با کشور عراق را برقرار میکند که بخش عظیم ارتباط عراق با آسیای  میانه در مهران ترانزیت می شود؛ پایانه دوم فیبر نوری در دشت عباس برای ایجاد ارتباط با حوزه جنوب خوزستان و شهرهای جنوبی کشور و پایانه سوم در لرستان واقع است.

حسن بیگی تاکید کرد: برای جلوگیری از آسیب خطوط و امنیت فیبر نوری تمام  شبکه های هوایی فیبر نوری زمینی شده است که شرکت زیر ساخت کار صیانت و گشت خطوط رابر عهده دارد.

وی تصریح کرد: شرکت زیر ساخت کار تامین کل اینترنت ورودی استان از قبیل شبکه های رایتل، ایرانسل همراه اول و مخابرات را سرویس می دهد.
حسن بیگی در خصوص ظرفیت اینترنت در استان گفت: ظرفیت اینترنت استان در سال 92 حدود 2/5 گیگ بر ثانیه بوده است که درحال حاضر به 47 گیگ بر ثانیه رسیده است و ظرفیت مورد استفاده استان در حال حاضر 12 گیگ می باشد که 35 گیگ ظرفیت مازاد در استان وجود دارد.
وی افزود: شرکت زیر ساخت مشکلی در واگذاری پهنای باند ندارد.
مدیر عامل زیر ساخت در خصوص ظرفیت اینترنت در اربعین اظهار کرد: در اربعین سال نود و پنج ،7 ظرفیت پهنای باند در مرز مهران برای ارائه سرویس دهی شرکت ایرانسل، همراه اول و رایتل ایجاد شد.
وی در خصوص تشخیص وعیب یابی  فیبر نوری در شبکه های ارتباطی گفت: یک مرکز فیبر نوری در سازمان زیر ساخت واقع است که کوچکترین آسیب و قطع خطوط در مانیتورینگ ساختمان قابل  مشاهده و برای تعیین نقطه آسیب خطوط فیبر نوری بوسیله ارسال لیرز از طریق دستگاه قابل اندازه گیری است و با ارسال لیرز درطول خطوط میتوان نقطه آسیب را تشخیص داد که لیزر دررطول خطوط حرکت میکند و به محض قطع لیزر نقطه آسیب تشخیص داده میشود و با ارسال اکیپ در رفع نقص اقدام می شود.
حسن بیگی در مقایسه ای آماری نسبت به سال 92 گفت: ظرفیت شبکه انتقال در شهریور سال 92 رقم 3/335  گیگ و در حال حاضر 3/935است؛ ظرفیت پهنای باند استان 2/5گیگ که در حال حاضر47/5گیگ  و ظرفیت پهنای باند بهره برداری شده در سال 92 رقم 2/5 و با مصرف1/5گیگ در استان بود که در مقایسه با سال جاری47 گیگ ظرفیت در استان و 12گیگ مصرف وجود دارد و 8 برابر ظرفیت بهره برداری وجود دارد.
 
انتهای پیام/

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.