پیغام خطا

Notice: Undefined index: field_image در include() (خط 11 در /home/ilampooya/domains/ilampooya.ir/public_html/sites/all/themes/hostjavan/node.tpl.php).
دفتر مقام معظم رهبری
titreno.ir
حرف تو
تاریخ انتشار : 14 تير 1396 - 08:08
کد مطلب: 44179
فعال رسانه‌‌ای عربستانی، که اخبار محرمانه دربار آل‌سعود را فاش می‌کند، تاکید کرد رسوایی برنامه‌ریزی شده اخلاقی، ولیعهد سابق سعودی را به پذیرفتن کناره‌گیری از قدرت وادار کرد.

به گزارش ایلام پویا به نقل از الف، «مجتهد» فعال اینترنتی عربستانی فاش کرد «محمد بن‌نایف» ولیعهد سابق پس از گرفتار شدن در یک توطئه رسوایی اخلاقی مجبور شد بدون مقاومت، کنار رفتن از قدرت به نفع «محمد بن‌سلمان» را بپذیرد.

مجتهد نوشت: «علت دیگری که محمد بن‌نایف را به کنار رفتن از قدرت بدون مقاومت وادار کرد، باج‌گیری اخلاقی از وی در یک توطئه برنامه‌ریزی شده توسط عوامل امارات به نفع محمد بن‌سلمان بود.»

وی افزود: «این باج‌گیری اخلاقی پس از آن صورت گرفت که محمد بن‌سلمان، محمد بن‌نایف را از بسیاری از اختیاراتش خلع و طرفدارانش را از وزارت کشور اخراج کرد. به نظر می‌رسد محمد بن‌نایف شخصا در برابر این باج‌گیری تسلیم نشد، اما برادر بزرگ او، سعود بن‌نایف تحت تاثیر این باج‌گیری قرار گرفت و آن را عامل از بین رفتن وجهه فرزندان نایف دانست و محمد بن‌نایف را زیر فشار قرار داد تا کنار رفتن از قدرت را بپذیرد. البته سعود بن‌نایف هم در این باره انگیزه صادقانه‌ای نداشت، بلکه با این پیشنهاد جذاب روبرو شد که عبدالعزیز، فرزندش به عنوان وزیر کشور و سپس ولیعهد معرفی شود.»

مجتهد خاطرنشان کرد: «محمد بن‌سلمان برای دادن ضمانت به سعود بن‌نایف درباره اینکه فرزند او را به عنوان ولیعهد معرفی خواهد کرد ساختار اساسی تعیین شاه و ولیعهد را تغییر داد تا شاه و ولیعهد از نوادگان دو فرزند متفاوت عبدالعزیز آل‌سعود انتخاب شوند. سعود بن‌نایف به این شیوه، به بهانه باج‌گیری اخلاقی و رسوایی محمد بن‌نایف، او را کنار زد تا راه برای فرزندش هموار شود. زیرا او بزرگترین فرزند نایف بن‌عبدالعزیز است.»

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.