دفتر مقام معظم رهبری
titreno.ir
حرف تو
تاریخ انتشار : 28 فرو 1396 - 08:59
کد مطلب: 43445
سپاه در راستای محرومیت زدایی با تربیت نیروهای متخصص و متعهد و به کارگیری این نیروها به انجام خدمات زیربنایی در موضوعات مختلف همچون فرهنگی، اجتماعی، آموزشی، بهداشتی، ساخت و تکمیل مساجد و حسینیه ها، ایجاد غسلخانه ها، ایجاد خانه های بهداشت و در مانگاه های صحرایی، ایجاد شبکه آب شرب، ساخت مسکن برای اقشار ضعیف و کم درآمد و آسیب پذیر جامعه و روستاییان پرداخته است.

به گزارش ایلام پویا، فرشته سنجیده:: امام خمینی(ره)  رهبری دلسوز و عالمی دوراندیش بودند و بی شک دستور ایشان به تشکیل سپاه در اردیبهشت سال 58 دیدی فراتر از زمان خود داشتند.
سپاه پاسداران همان گونه که در دوران هشت سال دفاع مقدس در خط مقدم و خط شکن بودند و جان بر کف به دفاع از دین و خاک و وطن پرداختند، در سال های بعد از جنگ نیز سنگر حمایت و خدمت رسانی به آحاد ملت الخصوص قشر مستضعف جامعه را خالی نکردند و به نثار عشق خود به مردم و آب و خاک این مرز و بوم ادامه دادند.
ناگفته پیداست که سپاه پاسداران با وجودی که یک نیروی نظامی به شمار می رود در سایر حوزه ها نیز نقش بارزی در ارائه ی خدمات داشته است.مردمی بودن نیروهای سپاه باعث احساس نزدیکی مردم با این نهاد مقدس شده است.
یکی از محور ترین نقش های سپاه اقدام به محرومیت زدایی می باشد. در این راستا سپاه نقش عظیمی در رفع مشکلات مردم داشته و رفع این مشکلات برای این نهاد  مقدس جزو دغدغه های اصلی به شمار می رود و همین احساس مسئولیت نسبت به رفع مسائل محرومین جامعه باعث شده است که سپاه نقش موثر و حضوری اثربخش داشته باشد.
سپاه پاسداران در سایه بسیج سازندگی به تلاش در راه محرومیت زدایی پرداخته است. همچنین سپاه در راستای محرومیت زدایی با تربیت نیروهای متخصص و متعهد و به کارگیری این نیروها به انجام خدمات زیربنایی در موضوعات مختلف همچون فرهنگی، اجتماعی، آموزشی، بهداشتی، ساخت و تکمیل مساجد و حسینیه ها، ایجاد غسلخانه ها، ایجاد خانه های بهداشت و در مانگاه های صحرایی، ایجاد شبکه آب شرب، ساخت مسکن برای اقشار ضعیف و کم درآمد و آسیب پذیر جامعه و روستاییان پرداخته است.
نشانه های محرومیت زدایی و رضایتمندی مردمی که توسط سپاه به آن ها خدمات رسانی شده است بارز و آشکار است و نام و نشان سپاه و سپاهیان تا ابد در قلب و جان مردم جاودان است و اجرشان نزد خداوند محفوظ است.               
ملک حسینی مسول بسیج سازندگی استان ایلام بابیان اینکه خدمات سپاه در بسیاری مناطق  بصورتی  گسترده تر است اظهار داشت: سپاه پاسداران  نیز با تاسی از فرمایشات رهبر انقلاب، رسیدگی به نیازمندان را در اولویت و دستور کاری خویش قرار داده تا بتواند قدم های بسیاری در جهت زدودن فقر از چهره  مناطق محروم بردارند و نیز فرهنگ کمک و نیکوکاری را در کشور نهادینه کنند؛ بعنوان مثال تعداد خانه های ساخته شده در سال ۹۵ برای محرومین مصوب ۶۳۱واحد؛ اجرایی ۴۰۹واحد وافتتاح وبهره برداری ۳۰۷واحد بوده است.
همچنین در خصوص ارایه خدمات وتوزیع بسته های  بهداشتی و درمانی در مناطق روستایی به  مبلغ شصت میلیون تومان وتوزیع البسه و... مبلغ ۱۰۸میلیون تومان هزینه شده وان شالله این روند در سال ۹۶نیز ادامه خواهد داشت.
 
انتهای پیام/

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.