دفتر مقام معظم رهبری
titreno.ir
حرف تو
تاریخ انتشار : 7 فرو 1396 - 11:53
کد مطلب: 43282
در کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری ایلام کلیه جریمه ها وعوارض یکسان بوده و این در حالی است که برای حاشیه شهر ایلام و سعدی و گرانترین نقطه شهر ایلام عوارض یکسان در نظر گرفته می شود.

به گزارش ایلام پویا، مدتی است که پیمانکاران ساختمانی ایلام در شهرها واستانهای دیگر به ساخت وساز مشغول شده اند که البته این کار با نگرانی و ناراحتی از سوی پیمانکاران، خانواده های آنان و شهروندان ایلامی  بوده است.
 
سوالات گوناگونی به خاطر همین موضوع در اذهان متبادر می شود که، آیا قیمت های مصالح در ایلام گران است؟ آیا قیمت های نجومی عوارض شهرداری در کمیسیون ماده ۱۰۰ سبب این موضوع است؟
آیا تغییرات چند برابری قیمتها در کمیسیون ماده ۱۰۰ باعث این مهاجرت اجباری است؟

جواب این سوالات در یک بحث خلاصه می شود و آن هم عدم کارشناسی مناسب در پرداخت عوارض شهرداری ایلام می باشد.

لازم به ذکر است در کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری ایلام کلیه جریمه ها وعوارض یکسان بوده و این در حالی است که برای حاشیه شهر ایلام و سعدی و گرانترین نقطه شهر ایلام عوارض یکسان در نظر گرفته می شود به طوریکه در سایر استانهای کشور مناطق مختلف شهری از نظر قیمت ها متفاوت است و بناهای تجاری ومسکونی قیمت های متفاوتی دارند.
 
این در حالی است که در ایلام نرخ جریمه های ماده ۱۰۰ در سالهای ۹۰، هر متر ۳۵ هزارتومان در سال ۹۳، هر متر ۶۰ هزار تومان و در سال ۹۵ این نرخ به ۱۲۰ هزار تومان افزایش پیدا کرده که این نرخ با محله زعفرانیه تهران برابری می کند.

حال سوال اینجا است آیا نرخ زمین ومسکن در کلیه نقاط شهر ایلام یکسان است؟ آیا تفاوتی بین ساخت وسازهای تجاری ومسکونی وجود ندارد؟ آیا در این خصوص کار کارشناسی نیاز نیست؟

در ضمن نحوه محاسبه جریمه ها بدین صورت است که اگر شخصی  ۱۰۰متر اضافه بنا داشته باشد که تجاری یا مسکونی باشد و بخواهد حداقل را حساب کند، بصورت فرمول زیر محاسبه می گردد.
۱۰۰*۱۲۰*۲=......
در این محاسبه ضریب ها از یک تا ۴، بنا بر نظر کمیسیون ماده ۱۰۰ متغیر است.

با روشن شدن این موضوع یکی از انتظارات مردم از برگزیدگان دوره پنجم شوراها، رفع این مشکل اساسی در مورد ساخت وسازهای شهر ایلام می باشد.

انتهای پیام/ح

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.