دفتر مقام معظم رهبری
titreno.ir
حرف تو
فعال سیاسی به مناسبت سالروز فرار شاه معدوم از ایران در گفتگوی اختصاصی با ایلام پویا،
مردم انقلابی ایلام در روز فرار شاه نماز شکر خواندند
تاریخ انتشار : 26 دى 1395 - 21:34
کد مطلب: 42655
عباس خزلی گفت: مردم انقلابی ایلام در روز فرار شاه پس از مراسمات و برنامه های جشن خود، در چهارراه عبدالهی نماز شکر به جای آوردند.

"عباس خزلی" فعال سیاسی به مناسبت 26دی ماه "سالروز فرار شاه معدوم از ایران" در گفتگوی اختصاصی با ایلام پویا، گفت: قطعا فرار شاه از ایران نقطه عطفی بود که مسیر مردم را به سمت پیروزی انقلاب هموار تر کرد.
 
 
خزلی اظهار کرد: این حرکت از جانب شاه انرژی فزاینده ای به مردم داد تا حرکت خود را پر شورتر و با انگیزه ای بیشتر به سمت و سوی انقلاب نهایی پیش ببرند.
 

وی افزود: به یاد دارم روزی که شاه از ایران گریخت، مردم حاصل زحمت و روزها فشار مستمر خود را بر حکومت طاغوت دیدند، در آن روز به اولین جایی که حمله کردند و اعتراض خود را در آنجا نمایان ساختند بانک ها بود، پس از بانکها به ترتیب به مراکز فحشا و شهربانی ها حمله کردند و تظاهرات خود را به ثمر نشاندند.
 

این فعال سیاسی عنوان کرد: در روز فرار شاه، تمامی مردم جهت شادمانی و پایکوبی به خیابان ها آمدند و با دست نوشته ها و پلاکارد هایی باعنوان «شاه رفت» خوشحالی خود را از این امر نمایان کردند؛ محل تظاهرات و حتی خوشحالی پس از فرار شاه مردم در حوالی میدان خیام و شهدا بود.
 

خزلی به اقامه نماز شکر توسط مردم انقلابی ایلام پس از فرار شاه اشاره و تصریح کرد: انقلابیون در روز فرار شاه پس از مراسمات و برنامه های جشن خود، در چهارراه عبدالهی نماز شکر به جای آوردند و دقیقا در خاطر ندارم اما به احتمال زیاد این نماز شکر به امامت مرحوم تعمیر کاری اقامه شد.
 
 

خزلی تشریح کرد: آیت الله حیدری و مرحوم تعمیرکاری از بزرگان، پیشرانان و سردمداران انقلاب در ایلام بودند و همین بزرگان مردم ایلام را برعلیه حکومت طاغوت متحد می کردند.
 

خزلی با اشاره به خاطره ای از دوران انقلاب تاکید کرد: سال 56 برادر بنده را به جرم پخش اعلامیه دستگیر کردند و از پدرم خواستند که تعهد دهد تا بار دیگر چنین اقدامی را مرتکب نشود، زمانی که پدرم جهت تعهد در شهربانی حاضر شد برادرم به پدرم گفت: پدر لطفا تعهد ندهید چون پس از آزادی قطعا باز هم کارهای انقلابی خود را پیش می گیرم و این گونه بود اعتقاد و تعهد جوانان نسبت به انقلاب که آن را به پیروزی رساند.
 

وی در پایان یادآور شد: خوشبختانه جوانان امروز هم چنین حساسیت و اعتقادی قلبی به انقلاب و رهبری دارند و به فضل الهی این انقلاب را تا انقلاب جهانی حضرت ولی عصر (عج) همراهی خواهند کرد.
 
انتهای پیام/ح

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.