دفتر مقام معظم رهبری
titreno.ir
حرف تو
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در مراسم گرامیداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی
هاشمی رفسنجانی مایه امید نظام و باعث یاس دشمنان انقلاب بود/اصلاح طلبان باعث شدند وی از نمایندگی مجلس کنار بکشد
تاریخ انتشار : 22 دى 1395 - 11:41
کد مطلب: 42606
هاشمی برادر رهبری و استوانه انقلاب است و آیا می شود استوانه نظام را را از نظام، امام و رهبری جدا کرد؟.

به گزارش ایلام پویا، حجت الاسلام "محمد نقی لطفی" نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در مراسم گرامیداشت ارتحال ریاست فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام که صبح امروز در مسجد جامع شهر ایلام برگزار شد گفت: تجلیل از این روحانی مبارز، تجلیل از انقلاب و نظام است.
 

لطفی اظهار کرد: انقلاب هایی که در کشور داشتیم از جمله تنباکو و به مرجعیت میرزای شیرازی و در نهضت مشروطه شیخ فضل الله نوری، در نهضت نفت آیت الله کاشانی و در نهضت اسلامی به رهبری و مرجعیت امام بود.

 

وی افزود: در پیشانی این نهضت ها نقش روحانیت شیعه بی بدیل بوده که در کنار مردم علیه ظلم و استبداد قیام کردند و توانستند دست اجانب را از ایران اسلامی کوتاه کنند.

 

 

امام جمعه ایلام عنوان کرد: در انقلاب اسلامی که به اذعان همه توانست همه معادلات غرب و شرق را به هم بریزد انقلابی به وجود آمد که همه منافع آنها را برای همیشه قطع کرد و قطعا اگر روحانیت و مرجعیت در پیشاپیش این انقلاب نبود سرنوشتی جز شکست در انتظار این نهضت نبود.

 

 

لطفی افزود: شاگردان امام در دوران تبعید وی در طول 15 سال نگذاشتند چراغ انقلاب خاموش شود و با تحمل زندان ها و شکنجه ها راه امام را ادامه داند و نگذاشتند این پرچم پر افتخار زمین بماند.

 

وی تصریح کرد: اگر یاران امام را شکنجه های طاقت فرسا دادند اما عشق به امام در وجود آنها موج می زد و حاضر نشدند در برابر این همه شکنجه به امام توهین کنند.

 

 

وی ابراز کرد: از شخصیت هایی که شکنجه های فراوان در راه انقلاب و امام دید، آقای هاشمی رفسنجانی بود که از سال 1342 که امام تبعید شد این عزیز تربیت شده مکتب امام همه دردها و شکنجه ها را به جان خریدند و از امام و انقلاب دفاع کردند.

 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام عنوان کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی با ادامه راه امام و سخنرانی ها و تحمل شکنجه ها و حمایت از مبارزین در این راه کوچکترین خللی در ادامه راه او به وجود نیامد و سرافراز و پیروز شکنجه گران ساواک را خسته کرد.

 

 

وی اذعان کرد: شکنجه گران خسته شدند و شهید مطهری و بهشتی و آقای رفسنجانی از آرمان خود و امام دست برنداشتند.

 

لطفی افزود: در ایام سالگرد تاسیس شورای انقلاب هستیم و زمانی که امام در پاریس بود به شهید مطهری دستور دادند شورای انقلاب از ارکان اصلی نظام تشکیل شوند و چند نفر از جمله ایشان نقش ایشان در استحکام نظام و تثبیت قانون اساسی و تشکیل نهادهای انقلابی نقش اساسی داشت.

 

 

وی تصریح کرد: درخشان ترین دوران زندگی او دوران دفاع مقدس است و الان فرماندهان ارشد نظامی اذعان دارند شجاعت و به موقع تصمیم گرفتن کار آسانی نبود اما این مرد انقلابی با درایت تمام جنگ را پیش برد.

 

 

امام جمعه ایلام ابراز کرد: خیانت های بنی صدر در جنگ بارز بود و رزمندگان یک آر پی جی هم نداشتند و به آنها سلاح نداد و امام را به اتمام جنگ دعوت کرد اما وقتی مردم انقلابی ایلام در صالح آباد با این عنصر مزدور برخورد کردند و سیلی زدند امام او را عزل کرد و فرماندهی کل قوا را به آقای هاشمی داد و تحولات عدیده ای در جنگ به نفع رزمندگان به وجود آمد.

 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام ابراز کرد: آقای هاشمی بنده را به عنوان رابط تعیین و به بنده گفتند به اتاق جنگ بیایید و گزارش بدهید که الان عراقی ها کجا هستند و بعد از گزارش بنده آقای هاشمی به محضر امام رفت و امام هم فرمودند موضوع مهران مرا نگران کرده و بعد از آنکه امام فرمودند مهران باید آزاد شود تحول عجیبی در ما و رزمندگان ایجاد شد و در عملیات کربلای یک که فرماندهی آن با آقای هاشمی بود آزاد شد.

 

لطفی تصریح کرد: ایشان بعد از 8 سال دفاع مقدس در بازسازی های جنگ و در استان تحول عظیمی در سازندگی داشتند.

 

لطفی گفت: مردم بعد از جنگ در ایلام برق نداشتند و در تاریکی بودند و ایشان در بازسازی استان نقش به سزایی داشت و در بحث کشاورزی در استان شاهد پیشرفت های زیادی بودیم و انقلاب عظیم سازندگی در دوران ایشان پدید آمد.

 

امام جمعه ایلام تصریح کرد: خود صدام گفته بود که آقای هاشمی بر سر ماه کلاه گذاشت و در قضیه آتش بس ما امتیازات زیادی به ایران دادیم.

 

وی تاکید کرد: قطعا ایشان با پرونده ای درخشان در محضر الهی حاضر خواهند شد.

 

وی افزود: برخی خناسان حتی به نماز رهبری ایراد گرفتند و لی ندیدند که رهبری معظم با چه عباراتی از این یار دیرین خود تجلیل کردند.

 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام افزود: با وجود انتقاداتی که به ایشان داشتیم ولی تخریب نکردیم و حتی در تشییع جنازه ایشان برخی که نه اعتقاد به نظام و هاشمی و رهبری داشتند، قصد داشتند برای پیشبرد اهداف ننگین خود وحدت مردم را دچار مشکل کنند ولی با حضور مردم و اقامه نماز رهبری بر پیکر ایشان همه این نقشه ها به هم ریخت.

 

وی افزود: قریب 30 کیلومتر مردم با یار دیرین امام و رهبری وداع کردند و از ایشان تجلیل عظیمی داشتند و امروز تجلیل از روحانیون تجلیل از مکتب تشیع و مکتب صادق آل محمد بود.

 

 

لطفی گفت: در دوران اصلاحات بر سر این مرد بزرگ چه بلاهایی آوردند و ایشان را مجبور کردند که از نمایندگی مجلس کنار بکشد.

 

لطفی ابراز کرد: در فتنه 88 خناسان تلاش کردند که ایشان را در برابر رهبری بگذارند اما ایشان فرمود عشق من رهبری است و رهبری هم در خطبه های نماز جمعه 29 خرداد از ایشان دفاع کاملی کردند و این موضوع بر کسی پوشیده نیست و حال برخی تلاش دارند که او را مصادره کنند.

 

 

وی اظهار کرد: هاشمی برادر رهبری و استوانه انقلاب است و آیا می شود استوانه نظام را را از نظام، امام و رهبری جدا کرد؟.

 

لطفی خاطر نشان کرد: کسانی که دیروز می خواستند حاشیه سازی کنند ولی هم مردم انقلابی و هم خانواده ایشان با قدردانی از رهبری و ملت اجازه ندادند که برخی حاشیه سازی کنند که جا دارد به همسر گرامی و خانواده ایشان تسلیت عرض کنیم و البته برخی سیاسیون باید از این رفتار درس بگیرند.

 

وی به نقش روحانیون استان در انقلاب اشاره کرد و گفت: آیت الله حیدری ایلامی، آیت الله مرواید و حجج اسلام تعمیرکاری و سلطانی و شیخ حجت لطفی ساواک را به ذلت کشانده بودند و فرزندانشان از نظام هیچ سهمی نخواسته اند.

 

لطفی عنوان کرد: هاشمی رفسنجانی مایه امید انقلابیون و باعث یاس دشمنان انقلاب بود.

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.