دفتر مقام معظم رهبری
titreno.ir
حرف تو
رئیس هیئت مدیره شرکت سهامی توسعه و عمران ایلام در گفتگو با ایلام پویا،
استانداری حقوق 2 هزار نفر ایلامی را پایمال کرده است
تاریخ انتشار : 21 دى 1395 - 00:10
کد مطلب: 42596
شرکت سهامی توسعه و عمران ایلام در پی احیاء حقوق سهام‌داران و مردم ایلام است؛ اما علی رغم اعتراض های مردم مهران این حق از جانب استانداری نادیده گرفته شده است.

"محمد جواد محمدی" رئیس هیئت مدیره شرکت سهامی توسعه و عمران ایلام، در گفتگو با خبرنگار ایلام پویا، از مصادره کردن زمین های منطقه ویژه اقتصادی در مهران توسط استانداری ایلام خبر داد و گفت: منطقه ویژه اقتصادی مصوبه سال 88 دولت و مجلس شورای اسلامی بوده، و در این مصوبه مجلس، منطقه آزاد تجاری را رد کرده و هم اکنون چیزی با این مضمون موجود نیست.

محمدی اظهار کرد: منطقه ویژه اقتصادی شدن مهران مورد تاکید است که از نظر رابطه ای، منطقه آزاد تجاری و منطقه ویژه اقتصادی شدن لازم و ملزوم هم هستند.

وی افزود: اگر منطقه ویژه اقتصادی تشکیل شود، تقریبا 50 درصد منطقه آزاد تجاری نیز پیش رفته ، ومنطقه ویژه اقتصادی زمینه ساز منطقه آزاد تجاری خواهد بود.

محمدی تاکید کرد: منطقه ویژه اقتصادی عهده دار تولیدات است و منطقه مورد نظر را فعال خواهد کرد و منطقه آزاد تجاری عهده دار تجارت است و می توان در منطقه آزاد تجاری مهران کارخانه‌جات را ایجاد و تاسیس کرد.

رئیس هیئت مدیره شرکت توسعه و عمران ایلام خاطر نشان کرد: منطقه ویژه اقتصادی مهران در سال 88 توسط دولت به همیاری شهرداری‌ها واگذار شد که در این واگذاری 830 هکتار زمین برای آماده‌سازی منطقه ویژه اقتصادی به این ارگان تعلق گرفت؛ همیاری شهرداری‌ها تا سال 93 هیچ‌گونه اقدامی را در این مورد صورت نداد و عملا 5 سال کار معلق ماند.

وی بیان کرد: استانداری در سال 93 کار را به شرکتی خصوصی در تهران واگذار کرد که به دلایلی نامعلوم این قرارداد نیز لغو شد و در نهایت استانداری ایلام این عملیات را به شرکت سهامی توسعه و عمران ایلام که 2 هزار نفر از مردم ایلام سهام‌دار آن هستند، واگذار کرد.

رئیس هیئت مدیره شرکت سهامی توسعه و عمران ایلام با بیان اقدامات صورت گرفته در منطقه ویژه اقتصادی مهران خاطر‌نشان کرد: شرکت سهامی توسعه و عمران ایلام 14 ماه در این منطقه اقدامات زیر ساختی را انجام داد و تمامی زیر ساختها را آماده کرد، اما به دلایل نامعلوم و شبهه برانگیزی استانداری ایلام قرار داد را فسخ شده اعلام کرد!

رئیس هیئت مدیره این شرکت اعلام کرد: شرکت سهامی توسعه و عمران ایلام قرار داد را تحویل نداده، که در این راستا استانداری ایلام به دادگاه مهران شکایت کرد که در پی این شکایت، دادگاه در وهله اول استانداری ایلام را محکوم کرد و در ادامه استانداری ایلام به دادگاه تجدید نظر، اعتراض کرد، که این جلسه تشکیل شد و طی چند روز آینده نتیجه آن اعلام می شود.

محمدی با اشاره به قانون اساسی گفت: استانداری ایلام طبق اصل 44 قانون اساسی و منویات رهبری حقوق 2 هزار نفر ایلامی را پایمال کرده و این حق را به نام 5 نفر از معاونین و کارکنان استانداری ثبت کرده که حدود 95% آن به نام همیاری شهرداری‌ها و مابقی آن به کارمندان دولتی استانداری واگذار شده است.

محمدی در ادامه تصریح کرد: ما به تمامی ارگانهای مربوطه شکایت کرده ایم، عمل استانداری ایلام صراحتا خلاف قانون بوده و بعد از این شکایت، معاونین استانداری عقب نشینی و این سهام را به افراد دیگر واگذار کرده اند.

محمدی در پایان اظهار کرد: شرکت سهامی توسعه و عمران ایلام در پی احیاء حقوق سهام‌داران و مردم ایلام است؛ اما علی رغم اعتراض های مردم مهران این حق از جانب استانداری نادیده گرفته شده است.
 
 
انتهای پیام/ی

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.