دفتر مقام معظم رهبری
titreno.ir
حرف تو
یک فعال سیاسی در گفتگو با ایلام پویا:
فتنه 88 تحریم های علیه ایران را افزایش داد
تاریخ انتشار : 7 دى 1395 - 07:02
کد مطلب: 42404
کارشناس و فعال مسائل سیاسی گفت: در این برهه زمانی گواه های مستندی همانند احمد باطبی ها بر این اظهارات پدید آمدند که مستقیما ماهیت خود را فاش کرده و به رئیس جمهور امریکا نامه نوشتند و خواستار تحریم بیشتر کشور خودشان شدند.

"بهمن یاری" استاد دانشگاه و فعال سیاسی در گفتگو با خبرنگار ایلام پویا ضمن تاکید بر نقش فتنه 88 بر تحمیل تحریم ها علیه کشور گفت: بر مبنای آیه نفی سبیل در قرآن یک قاعده فقهی برپاست که می فرماید: «هرگونه تسلط و چیرگی غیر مسلمان بر مسلمان جایز نیست» فلذا تمام راه هایی که به تسلط غیر مسلمان برمسلمان منتهی می شود باید محدود شود.

یاری اظهار کرد: در فتنه سال 88 فضای غبار آلودی فراهم شد و چیزی نمانده بود تا نظام استکبار بر نظام اسلامی تسلط یابد.
وی افزود: اگر بخواهیم ریشه تحریم ها را بررسی کنیم به جز قطعنامه های اوایل انقلاب، به قطعنامه سال 1929 که در 25 خرداد 89 تصویب شد می رسیم؛ و بر اساس این قطعنامه تمام زیر ساختهای حقوقی تحریم ها شکل می گیرد.

این استاد دانشگاه خاطر نشان کرد: " جی سالمون" خبرنگار امور ایران در روزنامه" وال استریت ژورنال" در گزارش خود علنا و رسما از عناصری یاد می کند که با سران فتنه مرتبط اند و به نمایندگی از این افراد چراغ سبز و نقطه کور های اقتصادی ایران را به اوباما لو میدهند.

این فعال برجسته سیاسی در استان بیان کرد: بر اساس نظام فکری رهبر انقلاب بزرگترین قدرت نرم یک نظام ،بدنه مردمی آن است و اگر این بدنه را از آن بگیریم عملا فاقد هرقدرتی است،  دقیقا نقطه مقابله کننده با این نظر ،تئوری جورج سوروس است که میگوید اگر میخواهید  بر کشوری تسلط داشته باشید باید از طریق قدرت نرم و مردم آن عمل کنید.

یاری تشریح کرد:عملا در انقلاب های فرهنگی نظریه سوروس به عنوان مبنای فکری استحاله حکومت ها استفاده می شود ، و تئوری های سوروس را در این چنین جوامعی تزریق می کنند.

بهمن یاری با اشاره به توهم استحاله ایران در سال 88 ادامه داد: در سال 88 این توهم در ذهن مستکبرین شکل میگیرد که امنیت ایران به خطر افتاده و بدنه مردمی را از دست داده، پس شرایط برای تحریم جهت بی اعتمادی مردم به نظام و جداسازی آنان از حکومت بسیار مساعد است و نظام به راحتی متلاشی خواهد شد.

وی تصریح کرد: چراغ سبزی که سران فتنه نشان دادند جریان را به سمتی سوق داد که اروپا و امریکا تحریم های اقتصادی را بر حکومت اسلامی ایران اعمال کنند.

این کارشناس و فعال مسائل سیاسی عنوان کرد: در این برهه زمانی گواه های مستندی همانند احمد باطبی ها بر این اظهارات پدید آمدند که مستقیما ماهیت خود را فاش کرده و به رئیس جمهور امریکا نامه نوشتند و خواستار تحریم بیشتر کشور خودشان شدند! همین جریانات و افراد بازتاب فتنه سال88 هستند و به این دلیل است که رهبر انقلاب می گوید گناه فتنه گران گناهی نابخشودنی است چون تبعات و جوانب مخرب تری را در پیش دارد.

یاری با توجه به تبعات فتنه 88 ادامه داد:خانوار هایی که به خاطر تحریم ها اوضاع اقتصادی نابسامانی برایشان ایجاد شد در سرای آخرت پا بر گلوی فتنه گران خواهند گذاشت و حق خود را اخذ میکنند.
انتهای پیام/

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.