دفتر مقام معظم رهبری
titreno.ir
حرف تو
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام در همایش یاوران وقف و اصحاب رسانه:
بافت قبیله ای در استان فرصتی برای وقف های گروهی است
تاریخ انتشار : 16 آذر 1395 - 10:01
کد مطلب: 42135
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام به بافت قومی و قبیله ای استان اشاره و اظهار کرد: بافت قبیله ای در استان یک فرصت استثنایی برای ایجاد وقف های گروهی است.

به گزارش ایلام پویا، حجه الاسلام "حسن شهیدی" مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام در همایش یاوران وقف و اصحاب رسانه گفت: اخذ 15 سند مالکیت اماکن مذهبی در سطح استان در سال جاری و تکمیل و تقاضای ثبت 15 مکان مذهبی در مرحله کارشناسی ، صدور 18 رای له موقوفات در 8 ماه اول سالجاری به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان، ثبت 40 موقوفه در سامانه جامع موقوفات از اهم فعالیت های معاونت حقوقی و ثبتی اوقاف ایلام است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اظهار کرد: اعزام مبلغین از قم به ایلام جهت مناسبت های طرح آرامش بهاری، سوگواره یاس نبوی، ضیافت الهی، نشاط معنوی، بصیرت عاشورایی و ایام اربعین، ثبت نام بیش از 2000 نفر در طرح حافظان قرآن کریم توسط اداره کل اوقاف ایلام از نمونه فعالیت های این سازمان در حوزه فرهنگی است.

وی با اشاره به اعزام 55 نفر از مربیان طرح حفظ قرآن کریم مرحله شهرستانی و استانی و اعزام نفرات برتر به مسابقات کشوری و کسب مقام اول رشته مفاهیم کشوری افزود:  انعقاد تفاهم نامه با سازمان زندان های استان در خصوص طرح تربیت حافظان قرآن کریم و ثبت نام 600 نفر در این طرح، از برجسته ترین اقدامات فرهنگی سازمان در استان محسوب میشود.
شهیدی تاکید کرد: ثبت 25 موقوفه جدید در استان از برنامه های انجام شده در سال 95 توسط اداره ثبتی و حقوقی این اداره کل است.
 
وی با اشاره به تلاش های زیاد در سالهای اخیر در تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف، گفت: وقف در استان روند روبه رشدی داشته است اما بدلیل منفعتی نبودن موقوفات نمیتوان در جهت رفع نیازمندیهای استان از آنها بهره جست.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام  به بافت قومی و قبیله ای استان اشاره و اظهار کرد: بافت قبیله ای در استان یک فرصت استثنایی برای ایجاد وقف های گروهی است.

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.