دفتر مقام معظم رهبری
titreno.ir
حرف تو
تاریخ انتشار : 11 آذر 1395 - 18:26
کد مطلب: 42032
وب‌سایت راشا تودی نوشت نهادهای امنیتی آلمان قصد دارند رمزگشایی پیام‌رسان‌هایی مانند واتس‌اپ و تلگرام را دور بزنند.

به گزارش ایلام پویا، به نقل از وب‌سایت راشا تودی؛ آژانس اطلاعات فدرال آلمان قصد دارد برای دور زدن روش‌های رمزگذاری پیام‌رسان‌هایی مانند تلگرام و واتس‌اپ راهی بیابد. اکنون این نهاد برای این امر 150 میلیون یورو بودجه دریافت کرده است.

 

آژانس اطلاعات فدرال آمریکا برای دور زدن کدگذاری‌ها، پروژه "شناسایی ارتباطات غیراستاندارد اینترنتی" را توسعه داده است. این پروژه با هدف شکستن رمزگذاری‌ها طراحی شده است و بر اساس گزارش‌ها، این نهاد هم‌اکنون می‌تواند به اطلاعات کاربران نزدیک به 10 پیام‌رسان محبوب در جهان دسترسی یابد.

 

بر اساس گزارش وب‌سایت "نتزپولیتیک"، در پروژه شناسایی ارتباطات غیراستاندارد اینترنتی، از تجزیه و تحلیل و پردازش نرم‌افزار و همچنین سخت‌افزارهای قدرتمند برای کشف رمزهای استفاده شده در پیام رسان‌ها استفاده می‌شود. گفته شده است بخشی از این پروژه به وسیله آژانس اطلاعات فدرال آلمان انجام شده و بخش دیگر با کمک شرکت‌های خصوصی به نتیجه رسیده است.

 

وب‌سایت نتزپولیتیک همچنین اسنادی را افشا کرده است که نشان می‌دهد آژانس اطلاعات فدرال آلمان قصد دارد برای پروژه رمزنگاری در سال جاری 5.4 میلیون یورو، و در سال آینده میلادی حدود 16 میلیون یورو هزینه کند.

 

روز جمعه، پارلمان آلمان اعلام کرد برای افزایش قدرت آژانس اطلاعات فدرال این کشور در زمینه شکستن قفل نرم‌افزارهای پیام‌رسان و هک اطلاعات رمزگذاری‌شده آنها به این نهاد یک بودجه 150 میلیون یورویی اختصاص خواهد داد.

 

باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/م

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.