دفتر مقام معظم رهبری
titreno.ir
حرف تو
مشاور استاندار و مدیر کل امور بانوان استانداری ایلام عنوان کرد؛
اربعین فرصتی برای معرفی توانمندی زنان کارآفرین استان ایلام
تاریخ انتشار : 12 آبا 1395 - 05:10
کد مطلب: 41351
مدیر کل امور بانوان استانداری ایلام اظهار کرد: مرز بین المللی مهران و امکان صادرات به کشور عراق بهترین پتانسیل برای استان ایلام بویژه افراد کارآفرین و توانمند است تا با تولید محصولات ویژه و صادرات محور، علاوه بر توسعه صادرات و ایجاد اشتغال نقش مهمی در اقتصاد استان نیز ایفا کنند.

به گزارش ایلام پویا، "کلثوم خلیلوند"؛ مشاور استاندار و مدیر کل امور بانوان استانداری ایلام در نشست تخصصی زنان کارآفرین استان ایلام گفت: مهران بعنوان دروازه عتبات عالیات در ایام اربعین بهترین شرایط را برای شناسایی و معرفی توانمندی های زنان این استان به کشور است که باید از این ظرفیت نهایت استفاده را ببریم.
 
مدیر کل امور بانوان استانداری ایلام اظهار کرد: زنان کارآفرین ایلامی می توانند با دایر کردن غرفه هایی به معرفی و فروش محصولات صنایع دستی در کنار موکب های پذیرایی از زائران در ایام منتهی به اربعین، بپردازند.

وی افزود: مرز بین المللی مهران و امکان صادرات به کشور عراق بهترین پتانسیل برای استان ایلام بویژه افراد کارآفرین و توانمند است تا با تولید محصولات ویژه و صادرات محور، علاوه بر توسعه صادرات و ایجاد اشتغال نقش مهمی در اقتصاد استان نیز ایفا کنند.
 
خلیلوند در ادامه به چالش ها و همچنین فرصت های کسب و کار و توانمندسازی کسب و کار زنان استان اشاره کرد و گفت: در پی نشست منطقه ای زنان کارآفرین که با حضور زنان توانمند ایلام، همدان، کرمانشاه، لرستان و کردستان برگزار شد، سعی داریم با برگزاری کارگاه های آموزشی ویژه بانوان و ایجاد بازار فروش زمینه فعالیت اقتصادی آنان را فراهم کنیم.
 
 مدیر کل امور بانوان استانداری ایلام  همچنین به تشکیل انجمن زنان کارآفرین در این استان اشاره کرد و افزود: انجمن زنان کارآفرین استان باید بتواند فعالیت های خود را در قالب انجمن تعریف و به همه معرفی کند.

وی همچنین خواستار تشکیل بانک اطلاعاتی زنان کارآفرین شد و تاکید کرد: با تشکیل این بانک علاوه بر شناسایی و معرفی زنان توانمند، کارآفرین می توانیم بهتر از توانمندی های آنان در حوزه اشتغال و اقتصاد استفاده کنیم.

در ادامه این نشست زنان کارآفرین به بحث و بررسی پیرامون مسائل و مشکلات خود و چگونگی راه اندازی انجمن زنان کارآفرین پرداختند.
 
انتهای پیام/
 

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.